Největší, nejsilnější a nejznámější český bojovník historie

Legenda legend

Gustav Frištenský – i dnes to jméno rezonuje! A to nejenom u sportovní části českého národa. S tímto jménem se prostě setkal každý, ať už chtěl, nebo ne! Stal se už za svého života legendou a jeho odkaz dál provází několik generací. Znají ho ženy, muži, ale i kluci, kteří o jeho kariéře vědí jen málo, nebo skoro nic.

KAROLINA KOWALKIEWICZOVÁ O VÁLCE S DEPRESEMI A CHVÍLI, KD Y SÁHLA PO ŽILETCE, ABY UTLUMILA VNITŘNÍ BOLEST

Chtěla jsem usnout a nikdy se už nevzbudit!

PamaŽila ve stínu slavnější polské rodačky Joanny Jedrejczykové. Před pěti lety se utkala s tehdejší polskou šampionkou o pás UFC a podlehla jí na body. Byla mezi nimi zlá krev a jen ony dvě vědí, jestli nenávist pokračuje. Už je to více než rok, co Karolina Kowalkiewiczová prohrála svůj poslední zápas v UFC s Číňankou Xiaonan Yan.

není KRAV MAGA jako KRAV MAGA

Krav Maga je systém moderní sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek.

Legendární Larry Marchant

Zápasy sleduji bez zvuku. Co ničí box? Příliš mnoho promotérů

Málokdo zná box tak jako Larry Merchant (narozen 11. února 1931), a ještě méně lidí ví, jak se tento sport v průběhu věků měnil, jaký je dnes a kam směřuje.

Japonský meč

Mýty a realita

Pokud někde přednáším o japonských mečích, mohu se spolehnout, že s jistotou budu zpytován na přibližně deset otázek, které se vždy vracejí s železnou pravidelností. Diskuse nad nimi zaplňují non plus ultra internetová fóra a je možno se setkávat s názory a argumentacemi, naplňující nás větším údivem, než to pověstné hvězdné nebe nad hlavou.

MICHAL VANČURA JE VYHLEDÁVANÝM TRENÉREM A LAPAŘEM V PRAŽSKÉM SPEJBL GYMU

Z vazby k boxerskému šílenství

Sedm let kolotoč, který se roztočil do velkých otáček a stále baví. Stal se drogou. Michal Vančura je boxerským trenérem a lapařem v pražském Spejbl gymu. Jako mladší poznal 60 zápasů v boxu a 50 v thajském boxu. Má tři bronzové medaile
z mistroství světa. „V boxu jsem šel už v šestnácti mezi chlapy, chodil jsem Interligu a potkával jsem megaborce. Tehdy byla trochu jiná doba, nebyl internet, youtube,“ vzpomíná Vančura, který lapuje také Ducára, Peňáze, Vémolu, Růžičku.

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?