Ikona českého MMA André Reinders buduje úspěšný klub, i když kolem dokola dál řádí pandemie

MUŽ za „klecí“!

Skončil rok 2020, který byl pro všechny dost, když to napíšeme slušně – nekomfortní. Život na celém světě se zastavil. Ale bojovníci, jak už to mají v názvu, bojují dál. Jako zázrakem se v této době podařilo Andrému Reindersovi, který udával tón prvním zápasům českého MMA, sestavit tým, který sbírá jednu výhru za druhou. A že párkrát zakopl a vítězná šňůra v pevnosti Brno se na galavečeru Oktagon 20 zastavila? Co na tom. „Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali!“ říká bývalý evropský šampion, který pomohl na konci roku získat titul „Terminátorovi“, třem svým svěřencům tituly Oktagon Underground a hlavně klubu bilanci, ze které se tají dech. 26 výher, 6 proher a 1 remíza!

CHCETE PŘEDEJÍT SVALOVÝM PORANĚNÍM? NECHCETE MÍT STRACH, ŽE SI ZNOVU NATRHNETE SVAL A NEBUDETE MOCI SPORTOVAT?

Signály, které tělo vysílá, se nesmí podceňovat!

Již jste měli natržený sval a nic se s vámi nedělo a nikdo vám nepomohl. Tak potom čtete článek správně. V BarnaMedical se o vás postaráme. Základem všeho je včasná diagnostika a kontrola pomocí ultrazvuku, které se vám v BarnaMedical dostane.

ČESKÝM PROFESIONÁLNÍM ŠAMPIONEM SE KONCEM ROKU V LUCERNĚ STAL VASIL DUCÁR: VŠE JE JEN O DŘINĚ!

Jsem připraven být tváří českého boxu

Jednatřicetiletý Vasil Ducár (9-3-1, 8 KO) se 30. prosince probudil jako nová česká profesionální boxerská jednička. V práci, coby policistu z povolání jej čekala po tříkolové výhře nad Václavem Pejsarem (15-10, 13 KO) čtyřiadvacetihodinová služba. „Není to poprvé, jsem na to už zvyklý,“ usmívá se nový šampion křížové váhy těsně po zápase. A také muž, který dozrál do pozice lídra tuzemské boxerské scény.

OSTRAVSKÝ BOJOVNÍK A VOJÁK Z POVOLÁNÍ JAN ŠIROKÝ „VÁLČIL“ BEZ RUKAVIC I PODLE PRAVIDEL MMA

BARE KNUCKLE není krok zpět!

Jan Široký je ostravský bojovník, který je známý především tím, že přijímá jakékoliv výzvy, bere zápasy s kýmkoliv a klidně ze dne na den. Díky tomu i v posledních měsících, kdy těch turnajů nebylo kvůli covidu mnoho, zápasil hned několikrát.

NA JUDISTICKÉM EVROPSKÉM ŠAMPIONÁTU V PRAZE BYL OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ BLÍZKO VYTOUŽENÉ MEDAILE

Krpálek: Prohra není od věci!

Na tenhle turnaj se judista Lukáš Krpálek těšil celý život. Pražské mistrovství Evropy mu ale v posledním roce utíkalo mezi prsty. Kvůli koronavirové krizi muselo být z původního květnového termínu odloženo hned třikrát. Nakonec se sen koncem listopadu splnil. O2 arena byla ale prázdná a olympijský šampion se na jejím dně pral bez důležitého tréninku s těžkými sparingpartnery. Dvakrát prohrál a skončil pátý. „Musíme brát, že je to začátek směrem k olympiádě,“ řekl Krpálek.

OSOBNÍ OCHRÁNCE

Ochrana důležitých osob je velice stará a sahá až do samých počátků lidské civilizace. Abychom pochopili účel a smysl osobních strážců, je důležité si uvědomit určité historické souvislosti. Vytvořením kmenových, rodových a posléze mocenských zřízení vzniká kastovní systém a vládnoucí vrstva se většinou „rekrutuje“ z vojenských vůdců. Tito vládcové si téměř okamžitě uvědomovali důležitost ochrany své osoby, a to jak z politických, tak z vojenskostrategických důvodů.

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?