Jiří „Denisa“ Procházka je v současnosti nejvýše
postaveným českým MMA zápasníkem v UFC!

Vstoupil mi do života
nový rozměr

Když ho potkáte poprvé, zpozorníte, stojí
před vámi metrákový vysekaný chlap, který
rád gestikuluje rukama, když mluví. Bez
sedmi centimetrů má dva metry. Postava
a člověk, který zaujme. Bezpochyby.
Jiří Procházka je v současnosti nejvýše
postaveným českým MMA zápasníkem v UFC.
V polotěžké váze je šestý, tam se vyhoupl,
když v premiéře pod americkou organizací
poslal k zemi Volkana Oezdemira, favorita.

Tereza Bledá – nová „superstar“ bojových sportů!

Jak MMA porazilo armádu

Tereza Bledá a sport. Dva magnety, které se přitahují, a to už od dětství. Před třemi lety zvítězilo MMA, forma boje v kleci jí učarovala. V osmnácti letech má rozjetou kariéru více než dobře, minulé týdny v projektu Oktagon Underground ji vystřely o pár pater výše. 

LUBOŠ VRŇATA – NÁVRAT LEGENDY SE BLÍŽÍ

Za všechno může box bez rukavic!

Fanoušci bojových sportů jsou v pozoru. Do Česka totiž už v listopadu vtrhne novinka, k vidění bude první galavečer v odvětví Bare Knuckle box, tedy boxu bez rukavic. Jeho hlavní tváří bude legenda českého thajského boxu Luboš Vrňata. Ten kvůli nové disciplíně, která už v zahraničí nabírá na popularitě, nastartoval kariéru a půjde ještě jednou do boje. „Chceme lidem ukázat, že nejde o nějakou bezhlavou řežbu, ale je to sport, který má svoje pravidla i rozhodčí. Bude to stát za to,“ říká Vrňata.
Boxerka Lucie Sedláčková si užila trénink s hvězdou Barcelony, zastavil ji i Létající Fin z F1

Z ponuré Anglie až do slunečnéhoRÁJE!

Žije ve slunečném ráji, hvězdy potkává na každém kroku, ale na prvním místě je u Lucie Sedláčkové pořád box. I když jí přípravu v Monaku, kam se tahle sympatická mladá dáma s partnerem přestěhovala, pořád komplikuje pandemie koronaviru, trpělivě maká a čeká, až dostane šanci ukázat se v zápase.

ARMÁDNÍ SYSTÉMY BOJE S NOŽEM

BOJOVÉ POUŽITÍ NOŽE A DÝKY

Na počátku první světové války začal armádní boj s nožem a bodákem opět získávat svou „popularitu“. Právě zákopový charakter boje během první světové války vedl k boji muže proti muži ve stísněných prostorách zákopu, kde byl tehdejší dlouhý bodák nasazený na pušce naprosto neobratný, a tudíž nepoužitelný.