Zápasník MMA a bývalý hrobník z malé vísky Lípa dobyl svět! V prestižní organizaci si do statistik připsal vítěznou premiéru a chce pás šampiona UFC

Dvořák vstoupil mezi nadpozemské!

Osm let neprohrál, drží sérii čtrnácti výher v řadě. Nenajdete u nás nikoho s lepším rekordem. Navíc poslední vítězství si připsal při své premiéře v UFC. Kariéra zápasníka MMA Davida Dvořáka bobtná do velkých rozměrů, ačkoliv je bojovníkem muší váhy. Rodák z malé vesničky Lípa nepatří do kategorie, který vykřikuje do světa, že je nejlepší, nepouští se ani do slovních přestřelek se soupeři. Skutky si nechává na klec. Před pár měsíci měl vedle každodenního zápasnického drilu ještě pravidelnou práci, aby se uživil. Po lasu z nejprestižnější organizace světa se mu ale změnil svět i cíle. Teď má v hlavě metu nejvyšší, pás šampiona UFC.

Daniel Barták vydává s redaktorem Liborem Kalousem knihu o začátcích MMA v Česku s názvem  „Život v Kleci“

Tréninky občas připomínaly školní rvačku

Zápasník, který se řezal bez rukavic v ringu. Doba si to žádala, klec ještě neexistovala. Daniel Barták toho hodně pamatuje a rozhodl se jako první v Česku vypustit do světa vzpomínky na pravěk, kdy MMA neslo ještě pojmenování Vale Tudo. Časy, které začínaly v kalendáři jedničkou. Dávná historie?

Legendární boxer a světový šampion Mike Tyson, říká, že lidský život je směšný

Můžeme žít do stovky a stejně nevíme, proč tu jsme

Před několika týdny přinesl Profiboxing.cz článek s citacemi legendární těžké váhy Mika Tysona z jeho velkého rozhovoru pro The Sportsman. Setkal se s takovým ohlasem, že vám nyní v časopise Bojová umění nabízíme přepis celého tohoto povídání. Povídání, u kterého se musíte opakovaně štípnout, aby vám došlo, že je to s mužem, kterého se před třiceti lety obával celý svět. A nejen ten sportovní.

Václav Mikulášek alias Baba Jaga se pustil do slovní přestřelky na sociálních sítích s Karlosem „Terminátorem“ Vémolou

Pro výhru nad Karlosem bych udělal cokoliv!

Václav Mikulášek alias Baba Jaga měl být opět jedním z hlavních lákadel turnaje Oktagon 16 v Ostravě. Ten byl v podstatě těsně před plánovaným začátkem odsunut kvůli koronavirové pandemii, a tak příprava všech bojovníků přišla vniveč. Záhy ale měli fanoušci MMA možnost vidět alespoň souboj Mikuláška s Karlosem Vémolou – na sociálních sítích. Bude mít nějakou dohru? I na to jsem se Vaška samozřejmě zeptal.

Nůž – tradiční nástroj a zbraň

Nůž je jeden z vůbec prvních nástrojů, které začal člověk používat a vlastně jediný předmět, který nám odkázali naši prehistoričtí předci a který dodnes využíváme. Nůž slouží nejen jako nástroj, ale zároveň i jako účinná a nebezpečná zbraň. Jedním z důvodů zachování nože jako bojového prostředku do dnešní doby je jeho snadná dostupnost a relativně jednoduché používání.

Výcvik v obranné střelbě

Rady a tipy jak na to!

Důvody pro to, vlastnit krátkou palnou zbraň, se mohou u jednotlivých lidí velmi lišit. Někdo se věnuje sportovní střelbě,  iný provozuje spíš rekreační střílení spojené se zábavou a jsou samozřejmě i tací, kteří vnímají krátkou palnou zbraň jako nejvhodnější prostředek pro svoji ochranu. Hlavním cílem všech vlastníků by mělo ale být dosáhnout takové úrovně znalostí a dovedností, aby zbraň posloužila co nejlépe účelu, pro který byla pořízena. Bezpečná manipulace s jakoukoliv zbraní by měla být naprostou samozřejmostí.

Japonský šerm – Kendžucu & Kašima No Tači

Seriál na pokračování – I.díl

Celý článek, ale později i texty vždy v kurzivě, autorsky otevírám jakousi osobní konfesí. Z japonských bojových umění, jejichž studiu jsem věnoval většinu svého života, je pro mne hlavní disciplínou aikidó. Protože všechna budó nebo budžucu, už ze své povahy a původu, se nutně potkávají s japonským mečem, ani mně se nemohly vyhnout zpočátku nesmělé pokusy o jeho uchopení a pochopení. Začínal jsem koncem sedmdesátých let minulého století s karate, nikoli však jeho sportovní soutěžní formou, a netušil jsem, že vhodnější název pro to, o co se snažím, je karatedó.


Výuka Taekwonda

Výuka taekwonda ITF probíhá symbolicky v kruhu či spíše ve spirále (ta ukazuje neustále se zvyšující výkonnost studenta), v níž se prolíná 5 velkých výukových celků taekwonda. Mezi tyto jednotlivé celky patří základní pohyby, vzory, souboj, trénink a sebeobrana.

Český svaz karate JKA slaví letos 25. jubileum

V letošním roce jsme se jako národní svaz chystali důstojně oslavit 25. výročí od založení svazu JKA v České republice. První z oslav proběhla v únoru v rámci mezinárodního semináře se shihanem Hideem Ochim v Praze, kde jsme oslavili jak jubilejní 80. narozeniny pana Ochiho, tak jsme si i připomněli významný mezník našeho svazu.

Viktor Pešta v Koronatréninku
Jsme v době, kdy jisté je jen to, že nic jisté není!
Kvalifikace boxerů ukázala, že olympijský výbor řídí nebezpeční pokrytci!
Dvořák vstoupil mezi nadpozemské!
Patrik Kincl: Jako kdyby přišlo znamení, že mám balit kufry
Tréninky občas připomínaly školní rvačku
Tak jsme si ťukli s Coronou
Vypadlo z oktagonu
I Am Fighter pokračuje a čeká na diváky
Můžeme žít do stovky a stejně nevíme, proč tu jsme
Vymyslet chvat, který nikdo nezná, je těžké!
Pro výhru nad Karlosem bych udělal cokoliv!
Ohlasy vítězů kategorií bojovník roku 2019
Ondřej „Spejbl“ Hutník o životě, virech a lidech
Vyšla učebnice zápasu stará 483 let!
Oktagon „Show must go on“
Kvalita cvičení a správné provedení cviků rozhodují
Nůž – tradiční nástroj a zbraň
Výcvik v obranné střelbě
Japonský šerm – Kendžucu & Kašima No Tači
IKO Czech Winter Camp 2020
Dvě stříbra a jeden bronz vybojovali naši taekwondisté na German Open
Výuka Taekwonda ITF
Český svaz karate JKA slaví letos 25. jubileum
Světový rekord. 66letý boxer a válečný veterán uctil smrt syna KO výhrnou
Ten,co porazil Tysona. Dvakrát!
Adresář klubů
Co bude příště

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?