Slovenský bojovník Attila „Pumukli“ Végh si užívá slávy, která po vítězství v Zápase století pokračuje úspěšným filmovým dokumentem Attila

Z „dědiny“ až na vrchol!

Koncem roku rozvířil stojaté vody českého MMA. Před Zápasem století byl slovenský bojovník Attila Végh v pozicioutsidera. Jen málokdo čekal, že by mohl proti rozjetému Karlosu Vémolovi uspět. Hlavně když v hlavách fanoušků rezonovala ještě jeho letní prohra s Virgilem Zwickerem. Jenže stalo se něco, v co málokdo věřil. Možná jen pár odborníků, kteří to ale nechtěli říkat moc nahlas. Pro fanoušky „vyhaslý“ rodák z Gabčíkova v sobě rozpálil oheň. Ten, který mu pomohl před sedmi lety získat titul světového šampiona organizace Bellator.

Časopis Bojová umění – Fighter´s magazin ve spolupráci s projektem MMA Shorties uspořádal anketu mapující Česko-Slovenskou scénu za rok 2019

 Časopis Bojová umění ve spolupráci s projektem MMA Shorties, který na sociálních sítích a webu přináší každodenní informační servis ze světa MMA, uspořádal velkou anketu pro fanoušky mapující CZ/SK scénu za rok 2019, ze které vyšly následující výsledky…

André Reinders o současném českém MMA

Martínek může bojovat o milion dolarů!

Je v jednom kole. Pomalu se nezastaví. Chce být profesionál každým coulem a snaží se udělat pro svoji rodinu maximum. Jak pro tu svoji doma, tak pro svůj tým bojovníků. I když jsme dělali rozhovor v šest hodin večer, česká bojovnická legenda André Reinders byl pochopitelně ve svém gymu v pražských Stodůlkách a v plné polní.

Boxer Marek Andrýsek, profesionální mistr republiky, student práv, ale také i kandidát do zastupitelstva

Titul jsem si musel velmi tvrdě vydřít

Marek Andrýsek, profesionální mistr republiky od konce roku 2019. Velká naděje našeho profiboxu. Rychlý a útočný, ale také svědomitý i sebevědomý boxer. Student práv, ale i kandidát do zastupitelstva. V pětadvaceti letech byl třináctý na mistrovství světa a jeho kariéra je i přes vcelku vážné zranění hlavy pořádně rozjetá. Rozhovor s ním byl věcný a bez jediného zaváhání v odpovědích. Marek Andrýsek se chystá na titul mistra světa a má k tomu všechny předpoklady.

Legendární bojovník Luboš Vrňata vzpomíná na „Pionýrská“ léta v tělocvičnách a prvních opravdových zápasech

Doba byla přísná a nikdo za nás nic nevyřešil

Luboš Vrňata je osobnost. Má za sebou nespočet výher i porážek, úspěchů i méně úspěšných sezón, ale hlavně, má za sebou nesmazatelnou stopu v československém sportu. Luboš je fighter, trenér, otec, partner, ale hlavně takový ten prototyp chlapa, jehož slovo platí a můžete se na něj spolehnout.

Funkční výkonnost a zdraví pohybového aparátu (seriál – 1.díl)

Jak můžete cvičit lépe než nyní?

„Pokud cvičíš pohyby, cvičíš současně i svaly, pokud se soustředíš jen na svaly, pohyby tím netrénuješ. Ale mnoho běžně používaných cviků nemá s praktickým pohybem nic společného,“ říká Martin Doležal, pohybový trenér vrcholových sportovců v pražském Olympu.

Velmistr Jiu-Jitsu Václav Vosmík

Český Svaz Jiu-Jitsu

Pan Václav Vosmík – držitel 9. danu Jiu-jitsu – letos oslaví své 80. narozeniny. Podle mnohých je to žijící legenda českého Jiu-jitsu a juda, mimo jiné je to i mezinárodní rozhodčí, dlouholetý instruktor služebního výcviku u Policie ČR a dnes také předseda zkušebních komisařů Českého svazu Jiu-jitsu. Podařilo se nám ho trochu vyzpovídat o jeho úhlu pohledu na umění judo a Jiu-jitsu.

Adam Čeladín – světová extratřída v házení nožů

Adam je pětinásobným mistrem světa v instinktivním házení nožem bez rotace, čtyřnásobným rekordmanem pro českou Knihu rekordů a také členem mezinárodní vrhačské Síně slávy. Tento sympaťák ve svých videích již několik let předvádí, že je schopen z různých vzdáleností házet a zabodávat téměř cokoliv – co zabodnout lze.

Vojtěch Fiala – mistr světa 2019 v taekwondu ITF

Obrovský mezinárodní úspěch v oblasti bojových umění zaznamenala Česká republika na 21. mistrovství světa ve sportovním taekwondu ITF, které proběhlo 26. až 30. srpna 2019 v bulharském Plovdivu. Teprve potřetí ve více než třicetileté historii vybojoval Čech zlatou medaili v asi nejprestižnější disciplíně taekwonda, a to v semikontaktním sportovním boji. Tím Čechem je sedmadvacetiletý český reprezentant Vojtěch Fiala (*1992) z jihomoravské Třebíče a my jsme rádi, že s ním zde můžeme nyní vést tento rozhovor.

Fight trefa!
MMA – všechno je jinak
Komentář Antonína Vavrdy
Z „dědiny“ až na vrchol!
Attila: parádní příběh o vzestupech a pádech
Jágr: Respekt v bojových sportech je větší než v jiných. Film to ukazuje
Bod nula – Nastyď se, rozcvič se
Vyhlášení ankety ze světa MMA
Martínek může bojovat o milion dolarů!
Vypadlo z oktagonu
Vypadlo z ringu
Karlos Vémola několik úryvků z knihy
Titul jsem si musel velmi tvrdě vydřít
Doba byla přísná a nikdo za nás nic nevyřešil
Chtělo UFC výhru Jonese?
Oktagon Prime 3
Douglas trénuje mládež bez peněz, Tyson pěstuje trávu a hledá Wildera
Ta jedna fotografie se vždy najde!
Jak můžete cvičit lépe než nyní?
Václav Vosmík – velmistr Jiu-Jitsu
Nenechte své zákazníky cvičit ve špíně!
Džutte – japonský středověký zatýkací prostředek
Něco dokázat je těžké, ale určitě ne nemožné!
Adam Čeladín – světová extra třída v házení nožů
Slavnosti Budó – Praha 2020
Vojtěch Fiala – mistr světa 2019 v TKD ITF
Seminář se shihanem Hideo Ochim a Gichin Cup 2020
Adresář klubů
Co bude příště

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?