Zápasník MMA Michal „Blackbeard“ Martínek našel pomoc u mentálního kouče

Jsem teď šťastný šampion!

Bývalý extraligový hokejista Michal „Blackbeard“ Martínek se našel v MMA. Stal se šampionem největší české organizace Oktagon MMA v těžké váze a svůj titul koncem loňského roku obhájil. Porazil bývalého zápasníka UFC Viktora Peštu pár týdnů poté, když neuspěl v americké misi před zraky šéfa prestižní organizace Dana Whitea. Smlouvu do nejvyšší ligy MMA nedostal. Šance napravit si reputaci v Dana White‘s Contender Series, ale žije dál. „Musím porazit dva silné protivníky,“ vysvětluje.

Karlos „Terminátor“ Vémola vyhlíží odvetu s Attilou Véghem: „Vzal mi úplně všechno. Teď si to vezmu zpět já!“

Nechci být ten druhý!

Mašina na vítězství se koncem roku v tu nejnevhodnější dobu „zasekla“. Karlos „Terminátor“ Vémola ve chvíli, kdy mu podle jeho slov šlo o všechno, prohrál knockoutem Zápas století se Slovákem Attilou Véghem. Snáší to těžce. On, který udělal z okrajové záležitosti během pouhých několika let show pro masy, má být ten druhý… S tím se nedokáže smířit a tvrdí, že Attilu buď za rok dostane do oktagonu, nebo ho donutí ukončit kariéru. „Do klece ho dostanu. Ať je to kdekoliv. Porazím ho a pak se můžeme bavit o trilogii. A pak můžu doručit to, co jsem fanouškům slíbil. Že budu první bojovník, který ho porazil dvakrát! Pro mě to ještě není uzavřená věc…“ tvrdí otec čerstvě narozené dcery Lily.

Kouč boxu a kickboxu Martin Mráz si nově přibral i lekce v moderním Daily Fitness na Zličíně

Dobrý trenér se musí pořád učit

Martin Mráz dělá trenéra boxu a kickboxu u Marka Šimáka už 25 let. K hodinám na pražské Hradčanské si nově přibral i lekce v moderním Daily Fitnessna Zličíně. Trénuje u něj například profesionál Martin Parlagi.

Mistrovství republiky v boxu očima Pavla Dostála, desetinásobného domácího šampiona v amatérském ringu

Lucerna dělá box lepším

Pavel Dostál má za sebou 300 duelů v ringu. Z toho jich 270 vyhrál. Úspěchy sbíral v československé, české, německé, slovenské a polské lize boxu i v reprezentaci. Jeho zápasy s Pavolem Polakovičem jsou dodnes na internetu podívanou pro fajnšmekry.

Český judista světový šampion Lukáš Krpálek se stal světovou jedničkou a podruhé Sportovcem roku

Doufám, že jsem už Koudelku překonal

Nejlepší desítka ankety Sportovec roku byla extrémně nabitá. Pět světových šampionů doplnily hvězdy NHL a NBA nebo tenistky, které se dostaly do závěrečných kol grandslamů. Hlasující Klubu sportovních novinářů ale nejvýš ocenili unikátní výkon Lukáše Krpálka, který jako první judista dějin získal na mistrovství světa titul po polotěžké i v těžké váze. A jako první se v obou kategoriích také stal světovou jedničkou.

Tomáš Vzorek se jako moderátor do ringů a klecí vrátil naplno a jako autor přispívá i do našeho časopisu

Slovní souboje s Kalouskem a spol. byly stejnou výzvou jako ty pěstní v ringu

Skoro 20 let se v podstatě denně objevoval na televizních obrazovkách, převážně v roli zpravodajce na ČT1 a ČT24, v posledních letech pak i na programu televize Seznam, kde moderoval hlavní Večerní zprávy a měl i svou talk show Hrana. Poněkud v pozadí toho šla jeho kariéra sportovce a moderátora galavečerů bojových sportů – i tak jich ale za dvacet let zvládl přes sedmdesát. Teď se Tomáš Vzorek jako moderátor do ringů a klecí vrátil naplno. A jako autor přispívá i do našeho časopisu.

Budoshow v Brně

22. ročník ve znamení umění bojového sportu v záři laserových světel

Tradiční svátek milovníků bojových umění proběhl 17. listopadu v brněnské sportovní Zoner Bobyhall. Rok se s rokem sešel a nejlepší představitelé bojových sportů se předvedli na velkolepé a nezapomenutelné akci. A že bylo na co koukat.

Moderní systém reálné sebeobrany založený americkým instruktorem Jimem Wagnerem

Reality Based Personal Protection

Výuka sebeobrany či boje zblízka se stala v posledních letech značně populární, a to i u laické veřejnosti. Určitě tomu mimo jiné nahrává i současná bezpečnostní situace ve světě. Mnoho jedinců chce umět ochránit nejen sami sebe, ale i své nejbližší – rodinu. Proto většinou vyhledávají moderní systémy sebeobrany, jejichž metodika je založená na realitě dnešní doby.

Učitel aikidó

Miroslav Kodym

Pan Miroslav Kodym je v České republice nejrespektovanější učitelem aikidó. Tomuto umění se pan Kodym věnuje více než 40 let a stalo se doslova součástí jeho života. Aikidó neboli cesta harmonie vznikla spojením několika umění. Tuto novou disciplínu založil japonský mistr Morihei Uešiba, který zjistil, že nenásilné odolávání nepříteli je jednou z nejúčinnějších zbraní, kterou člověk vládne.

Fight trefa! Prodlouženo!
Joshua si vzal tituly zpět!
Co nás čeká v roce 2020?
Nudný Joshua? Ali a další byli oslavováni, navíc v ringu stojí vždy dva!
Jsem teď šťastný šampion!
Oktagon – odlehnutí za rokem 2019
Machmud Muradov: Když mi dají víc času, připravím se na kohokoliv!
Bod nula – kondiční poradna Daniela Hejreta
Nechci být ten druhý
Dobrý trenér se musí pořád učit
Háček! Šampion nemůže s UFC jednat hned
Lucerna dělá box lepším
Doufám, že jsem už Koudelku překonal
Vyprodaná Lucerna 2019: Knockoutová show
Neváhal zachránit jiné a chtěl zbít Kareše
Kudrjašov přiznal prohru!
Obhajoba Bytyqi i drsná řežba o český titul
Šampionka: Jsem na odvetu připravena. Klidně i v Mexiku!
Česká reprezentace wushu sanda na 15. mistrovství světa v Číně
Heroes Gate: objektivem Radka Cihly
Slovní souboje s Kalouskem a spol. byly stejnou výzvou jako ty pěstní v ringu
Budoshow 2019
Defendu – systém, který trénovali britští Commandos
Reality Based Personal Protection
Učitel Aikidó – Miroslav Kodym
Chanbara má už i svého mistra světa
Meibukan Goju-Ryu Karatedo
Již potřetí v řadě za sebou zvítězila na MČR Ge-baek Hosin sool!
ME ESKA 2019
Adresář klubů
Co bude příště

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?