Slovák Attila Végh se stal vítězem

Exkluzivně!

dlouho očekávaného souboje s Karlosem Vémolou o nejlepšího česko – slovenského bojovníka MMA scény. Bývalý šampion prestižní organizace Bellator knockoutoval českého rivala již v prvním kole…
Lukáš Krpálek vyhrál světový šampionát v těžké váze v kolébce juda, kde se příští rok konají olympijské hry

Tokio bylo nejvíc!

Jako kdyby tenista vyhrál ve Wimbledonu, fotbalisté ve Wembley nebo hokejisté v Montrealu. Judista Lukáš Krpálek na letošním světovém šampionátu v Tokiu prožil unikátní zážitek. V kolébce juda, jen pár set metrů od staroslavné školy Kodókan, přímo v olympijské hale Budókan ve finále šampionátu porazil japonského hrdinu Hisajošiho Harasawu a jako první v historii se po titulu v polotěžké váze stal šampionem i váhy těžké. Potvrdil tak svou skvělou bilanci proti japonským bojovníkům.
Vlado Idrányi přesídlil ze Slovenska do Prahy, kde se živí jako trenér ve velkém moderním fitku Daily Fitness na Zličíně

Po roce a půl znovu do ringu

Tradiční prosincová boxerská Lucerna má na programu jeden parádní comeback. Mezi šestnáct provazů se po dlouhé pauze vrací jedna z česko-slovenských legend – Vlado Idrányi.
Elitní zápasník organizace Rizin Jiří Procházka má za sebou další souboj v Japonsku a chystá se na další

„Čekal jsem od soupeře určitě mnohem víc!“

Jiří „Denisa“ Procházka absolvoval další zápas pod záštitou organizace Rizin. Na turnaji Rizin 19 v Ósace se utkal se zkušeným veteránem Fábiem Maldonadem. Toho Procházka dokázal vyřídit hned v první polovině prvního kola. Výhra se sice všeobecně čekala, ale asi ne takhle „hladká“. I sám Jiří Procházka od soupeře očividně očekával více, o čemž se rozmluvil na po turnajové tiskové konferenci.
Machmud Muradov kývl UFC na souboj se Smithem, který se koná už na začátku prosince ve Washingtonu

Když si člověk věří, může dosáhnout čehokoliv…

Přestože není rodilým Čechem, hrdě se k Česku vždycky hlásil a vedle Uzbekistánu jej považuje za svůj druhý domov. Machmud Muradov je v současnosti jediným mužským zástupcem, který Českou republiku reprezentuje v prestižní UFC. Má za sebou úspěšnou premiéru, kdy na galavečeru v Kodani porazil italského bojovníka Alessia Di Chirica. I tam rukáv jeho rashguardu zdobil český lev. Těsně před uzávěrkou jsem se dozvěděli, že „Mach“ kývl UFC na souboj se Smithem, který se koná už na začátku prosince ve Washingtonu.
Trenér a zápasiní – pamětník divoké doby počátků ultimátních zápasů u nás

Petr Kníže je pořád MONSTER

Petr „Monster“ Kníže je nejen trenérem UFC zápasníka Machmuda Muradova, ale sám je bezesporu legendou českého MMA, je to jeden z posledních aktivních bojovníků, kteří ještě nastupovali pod pravidly Vale Tudo nebo Free Fight, kde byla výrazně volnější pravidla než u moderního MMA.
Šestačtyřicetiletý thajský boxer Pavel Ptáček bude soupeřem kamaráda Luboše Vrňaty v pražské Lucerně

Loučení bojovnické legendy Luboše Vrňaty se blíží.

Dá se čekat, že pražská Lucerna, svatostánek boxu, bude praskat ve švech. Fanoušci už se jeho poslední bitvy v kariéře nemůžou dočkat. Původně se mu měl mezi provazy postavit Pavel Bechtold, srdcař, který drží palce Slavii. To Vrňata je spojován se Spartou, bitva by tedy měla pořádný náboj. Nakonec však došlo ke změně a Vrňatu vyzve Pavel Ptáček a výzva je to pořádná. „Jsme s Lubošem velcí kamarádi, začínali jsme spolu s thaiboxem,“ prozrazuje šestačtyřicetiletý tichý chlapík, sotva se posadí k rozhovoru. Každé slovo váží, navíc neskrýval překvapení, proč má právě on být zpovídanou osobou. Odpovědí je rozhovor, jehož příběh je zajímavý a stojí za přečtení.
Viktorie Bulínová trénuje čtyři roky thajský box a už sbírá medaile z prestižních akcí

Při zápase mám úsměv na tváři! Jsem šťastná!

Dříve jste ji mohli zahlédnout na hokejovém hřišti. V rámci zvýšení kondice si šla zatrénovat do tělocvičny thajský box. Už po prvním tréninku jedenadvacetiletá Viktorie Bulínová ze Znojma věděla, že se tomuto sportu bude věnovat naplno. Trénuje čtyři roky a už sbírá medaile z prestižních akcí.

Česko na MS v taekwondu ITF skončilo celkově třetí!

V neděli 18. srpna 2019 skončila letošní společná dlouhodobá příprava členů státní sportovní reprezentace ČR v taekwondu ITF před letošním mistrovstvím světa. To se uskutečnilo od 24. do 30. srpna 2019 v historickém městě Plovdivu v Bulharsku.

Fight trafa! Soutěž předplatitelů časopisu
Foto měsíce
Zápas století a co bude dál?
Tokio bylo nejvíc!
Senzace v oktagonu: Végh knokautoval Vémolu!
Oktagon – fotoreportáž
Oktagon Prime 2 – Košice
MČR v boxu: zlaté hattricky Bartla a Havla
Chodidla a vitalita – Bod nula
Cool protein shake
Po roce a půl znovu do ringu
Jednou porazím českou jedničku i v MMA
Čekal jsem od soupeře určitě mnohem víc!
Stinná místa Dana Bartáka
Když si člověk věří, může dosáhnout čehokoliv
To, co máš v srdci, nezávisí na tvém sociálním postavení!
Petr Kníže je pořád Monster
Titul nemusí znamenat známku výkonnosti
Loučení bojovnické legendy Luboše Vrňaty
Při zápase mám úsměv na tváři! Jsem šťastná
Využití čepelí skrytých v ruce
Zbraně a obranné prostředky z plastu
Tilius Filipino Combat
V Neratovicích mají dva boxerské mistry republiky
Mačeta – vynikající nástroj i zbraň
Jak se bojuje mečem
Ostravská legenda loučení znovu odsunula
MS WSKA 2019 – Portugalsko
Česko na MS v TKD ITF skončilo celkově třetí!
Adresář klubů
Co bude příště

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?