Šampion Rizinu Jiří „Denisa“ Procházka: Až skončí Východní cesta, vydám se na Západ!

Popularitou krmím své ego!

Už je to půl roku, kdy se stal český samuraj Jiří „Denisa“ Procházka světovým šampionem prestižní organizace Rizin FF. Je za to rád a světový titul by nikdy nevyměnil za start v UFC. V Japonsku se vydal na cestu, která ho vynesla až na světový trůn. „Ještě jsem ale nedošel na její konec. Až od zápasím dva souboje, které jsem slíbil, pak je možnost, že mé další kroky budou směřovat na Západ,“ řekl odchovanec brněnského JETSAAM gymu.

Akční seriál z produkce Streamu na Televizeseznam.cz

Blbej den – příběhy na hraně, často až za hranou zákona

Denně jsou naše životy obklopeny nejen láskou, tolerancí a přátelstvím, ale čím dál častěji i násilím, nenávistí a nespravedlností ve všech jejich podobách. Svět se zrychlil a rozpoznat správné a nesprávné, zlo a dobro, je stále obtížnější, orientace v trestním právu je složitá… a tak v jeden okamžik přichází pro hlavní hrdiny našich příběhů opravdu „blbej den“.

Trochu odlehčený rozhovor s legendami thaiboxu Ondřejem Hutníkem a Tomášem Hronem

Chceme na olympiádu!

Dohromady mají na svém kontě 216 zápasů. Pásů šampionů mají tolik, že se jim nevejdou na zeď ani v tělocvičně. Ondřej „Spejbl“ Hutník a Tomáš Hron jsou kamarádi. Jeden už svou aktivní kariéru ukončil, ale druhý ještě v parném létě bojoval na Yangame Fight Night 7 o evropský titul WAKO pro, když knockoutoval Francouze Coluibaliho Abdarahmaneho. Tomáš Hron si tedy do své Síně slávy pověsí další pás šampiona. A co by to bylo za kamarády, kdyby v jeho rohu nestál i Ondřej „Spejbl“ Hutník.

Česká plavecká hvězda Barbora Seemanová se posouvá vpřed i díky tréninkům kickboxu

Trenér mě nemlátí

Nová česká plavecká hvězda Barbora Seemanová se pro fotografy umí pěkně usmát, když si ale navlékne rukavice, je z ní zapálená bojovnice. Devatenáctiletá kraulerka, která zářila na nedávném světovém šampionátu v Kwangdžu, se posouvá vpřed i díky tréninkům kickboxu s mistrem světa Petrem Kotíkem. Pomáhá jí to k lepší fyzičce i práci se závodními emocemi. Má ale malý problém: „Nechci nikoho mlátit…“

Boxer Petr Horáček: „Návrat do ringu nepřipadá v úvahu“

Dvakrát bojoval o život!

Je v jednom kole. Legenda českého boxu Petr Horáček se nenudí. I proto se termín našeho rozhovoru pro Fighters magazín mnohokrát měnil. Priority jsou jasně dané. Kromě starostí o rodinu a vlastní podnikání se olympionik z Atlanty 1996 už zase věnuje boxu. „Návrat do ringu ale nepřipadá v úvahu,“ upozorňuje důrazně. V období po posledním zápase sport svého srdce vytěsnil ze života. „Bylo to, jako když dočteš knihu a založíš ji do knihovny,“ říká s klidným srdcem obr, který se prosadil i v profesionálním boxu stejně jako kaskadér u filmu. Řeč bude i o tom, jak v posledních letech dvakrát bojoval o život. A z toho povídání mrazí. I tady mu pomohl, což asi nikoho nepřekvapí, box.

Michal „Blackbeard“ Martínek byl jeden zápas od smlouvy s UFC. Brazilec Ferreira mu ale vystavil stopku

Na nic se nevymlouvám!

Dana White´s Tuesday Night Conteder Series byl kvalifikační zápas Michala Martínka v Las Vegas na jeho vysněné cestě po hvězdách v UFC. Bohužel, brazilský fighter Rodrigo Ferreira byl tentokrát tím šťastnějším a bránu do UFC českému Blackbeardovi přivřel. Nicméně, do té doby v Oktagonu MMA neporažený Michal se možná zakousl ještě více a všichni věříme, že další šanci náš bijec promění a vstoupí do nejúžasnější ligy světa jako velký vítěz.

Česká výprava uspěla na MS v thajském boxu – získala jedno druhé a dvě třetí místa

Bronzová Karolína Klusová

Sedm českých reprezentantů bojovalo v kolébce thajského boxu o medaile na světovém šampionátu IFMA. Do Bangkoku se sjela světová špička tohoto sportu z více než stovky zemí a v obrovské konkurenci nakonec česká výprava doslova urvala tři cenné kovy. Zkušený Jakub Klauda obhájil stříbrnou pozici v kategorii do 91 kilogramů, když až ve finále prohrál s ukrajinskou hvězdou Olehem Pryimachovem, kterému podlehl i v dubnu na Arafura Games v Austrálii.

Vladimíra Hotovce někteří označují jako „Otce zakladatele“ oficiální výuky bojových umění kendó a iaidó v naší republice.

Vladimír Hotovec a jeho cesta japonského meče

Určitá generace ho bude vnímat nejen jako neúnavného propagátora japonské kultury, ale především jako učitele bojových umění, bývalého úspěšného reprezentanta v kendó a iaidó a organizátora řady kulturních i společenských akcí.

Cílem je zaregistrovat Okinawské karate dó do kulturního dědictví UNESCO!

World Traditional Okinawan Karate Ceremony 2019

Jednou za čtyři roky pořádá mezinárodní federace okinawského Goju Ryu Karate Do (IOGKF) setkání svých členů v městě Naha na Okinawě. Letos, mimo jiné, náš časopis Bojová umění – Fighter´s magazin měl svého zástupce ve výpravě. Takže čtenáři budou mít všechno z první ruky, přímo od zdroje.

Fight trefa!
Zápas století – moment, kdy se zastaví čas!
Komentář Antonína Vavrdy
Popularitou krmím své ego!
Blbej den
Ruda Cup v Mělníku buduje tradici
Chceme na olympiádu!
Zdravé zuby jako cesta k lepšímu výkonu
Nutrend – Antarctica Maraton
Trenér mě nemlátí
Dvakrát bojoval o život!
Zbývá jeden duel, který rozhodne!
Historii boxu nevymažete!
Doufám, že se dostanu k titulovému zápasu!
Klasický box se vrací do pražské Lucerny
Oktagon – Dvojrozhovor Vémola & Végh
První český galavečer grapplingu
Na nic se nevymlouvám!
Jednou bych chtěl být pro někoho vzorem já sám!
Pála: Cílem je prostě dát šikovným lidem šanci!
Je to obrovskej sen!
Tabor vyhrál pyramidu, za odměnu letí do Thajska
Veterán se loučí!
Bronzová Karolína Klusová
Vladimír Hotovec a jeho cesta japonského meče
Japonské kopí – Yari
Nejlepší techniky boje s rapírem – 5.díl
World Traditional Okinawan Karate Ceremony 2019
Seminář s sensei Ryosuke Shimizu
Gasshuku JKA karate Czech Republic 2019
Taekwon-do, výchova s přidanou hodnotou
Adresář klubů
Co bude příště

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?