Na mistrovství světa SKIF 2019, které se v Hradci Králové uskuteční v červenci letošního roku, přijede nejvíce italů a dánů. Registrace kompletních výprav jednotlivých zemí končí 31.května, pořadatelé už však vědí, které výpravy budou největší.
 
Už nyní je jasné, že jen výpravy Itálie a Dánska budou činit dohromady 300 lidí. Dalšími velkými týmy zahrnující téměř 100 členů, jsou pak Austrálie, Maďarsko, Irsko, Rusko, Anglie a Česká republika. Kolem 50 účastníků na šampionát přivezou Švýcarsko, Španělsko, Řecko, Rumunsko, Portugalsko, Mexiko, Jihoafrická republika, Japonsko, Izrael, Belgie a Ukrajina.
 
Jen z těchto dvaceti zemí tedy přijede do Hradce Králové kolem 1400 účastníků. Očekává se účast 55 států včetně již potvrzených exotických zemí jakými jsou například Papua Nová Guinea či Trinidad a Tobago.
 
Mistrovství světa SKIF začne 15. července semináři, mítinky a mezinárodním školením rozhodčích. Samotné boje o tituly mistrů světa odstartují v ČPP aréně 19.července. Více informací o šampionátu i vstupenkách lze nalézt na oficiálních stránkách www.skif2019.com.