Trika Lucie Pudilové  zakoupíte na www.hayashi.cz

Exkluzivně!

Lucie Pudilová podala proti Liz Carmoucheové před rozbouřenou O2 arénou bojovný výkon, na vítězství to ale u bodových rozhodčích nestačilo. U nich zvítězila ve všech kolech Američanka. Češka a vyprodaná hala verdikt sudích ale nepřijala. „Myslím si, že jsem měla trochu navrch, ale zápasit s ní je pro mě prostě super. Beru to jako výhru a děkuju všem fanouškům, kteří mi fandili,“ řekla Pudilová bezprostředně po zápase. Na atmosféru v hale po prohře Lucie Pudilové se můžete podívat na facebookových stránkách Hayashi.cz

Pudilová válečnou veteránku nepřetlačila

Byl to nejočekávanější zápas galavečera UFC v Praze. Ostatně také bouře v O2 areně tomu napovídala. Lucie Pudilová (8-4) podala proti Liz Carmoucheové (13-6) bojovný výkon, na vítězství to ale u bodových rozhodčích nestačilo.
Elitní bojovník UFC Polák Jan Blachowicz má Čechy rád a pro fanoušky připravil nástupovou píseň Jožin z bažin

Lepší je skončit jeden zápas dříve než dva později!

Určitě nejsympatičtější bojovník pražského galavečera UFC Fight Night Jan Blachowicz má blízko k Česku jako nikdo jiný. Vždyť se narodil a dětství prožíval ve městě Cieszyn, které řeka Olza (Olše) rozdělovala na polskou a českou stranu (Český Těšín). Jedním mostem jste byl po pár krocích v Česku a druhým jste se vracel. Možná při cestě zpět měl pár kil navíc, protože miluje českou kuchyni a hlavně studené pivo.
Neporažený Michal Martínek má stále v držení pás šampiona Oktagon MMA a připravuje se na jeho obhajobu

Z hokejové arény do „klece“

Šampion Oktagonu v těžké váze Michal “BLACKBEARD” Martínek je člověk, kterého si většinou všimnete na první pohled. Už díky jeho hustému plnovousu, který se odrazil na jeho přezdívce, ale i díky tomu, že to není žádné ořezávátko. Jako těžká váha logicky být ani nemůže. Před MMA se věnoval hokeji, pak začal boxovat a odtud byl už jen krůček do oktagonu, kde si zatím drží neporazitelnost. I přesto, že má smlouvu s Oktagonem a zápasí zhruba čtyřikrát do roka, stále chodí “na dveře”, tedy dělat vyhazovače. Možná by ani nemusel, ale chce.
Thajský boxer Jan „Rudy“ Rudolf má před sebou dva zásadní zápasy na turnaji Noc Bojovníků a Heroes Gate

Z předzápasů až na hlavní kartu!

Jan „Rudy“ Rudolf se připravuje na svůj šestadvacátý zápas v thajském boxu. Na Noci bojovníků v Dobříši se mu na začátku dubna postaví Gor Harutjunjan, kterého trénuje legendární kouč a zápasník Anatoli „Tolja“ Hunanyan. Koncem května se už těší na Heroes Gate, která je pro něho srdeční záležitostí. „Na Heroes Gate jsem vyrostl. Z předzápasů jsem se dostal až na hlavní kartu,“ říká „Rudy, svěřenec další legendy mezi thajskými boxery, Jiřího „Aplíka“ Apeltauera.
Herec Jakub Štáfek se překvapivě objevil ve svém prvním zápase na galavečeru v Lucerně

Box mě uchvátil, je spravedlivej!

O popularitu má postaráno. Režiséra a herce Jakuba Štáfka, který má na triku mimo jiné role fotbalového floutka Laviho, policisty Panenky, nebo hraje třeba v populárním seriálu Ulice, přece musí znát úplně každý, říkal jsem, když jsem vyrážel do jedné pražské restaurace k rozhovoru s ním. Teď si navíc tenhle pohodový chlapík může přidat na vizitku i slovo boxer. Na konci roku 2018 vyhrál v pražské Lucerně svůj premiérový zápas a tenhle sport ho úplně pohltil. I proto se rozpovídal v rozhovoru pro časopis Bojová umění.
Rozhovor s Janem Kadlecem – instruktorem sebeobrany a bojových umění o nové knize

Sebeobrana není jen umění dát dobrou ránu

Většina našich čtenářů se věnuje bojovým uměním nebo sportům. Proč by měli číst knihy o sebeobraně, když bojovat umějí?

Samurai Art Museum

V říjnu roku 2017 bylo v Berlíně otevřeno specializované muzeum zaměřené na japonské středověké válečníky – samuraje. Všechny exponáty (vždy jde o historické originály té nejvyšší kvality) jsou ze soukromé sbírky pana Petera Janssena, vášnivého sběratele a zakladatele tohoto muzea.

Nový seriál: Foto škola bojového umění evropských rytířů

Jakým způsobem ve skutečnosti bojovali evropští rytíři či šlechtici obecně, případně i žoldnéřští veteráni, to se nedozvíte z vystoupení skupin historického šermu na hradech a zámcích. Ukáže vám to náš celoroční výukový seriál. Jeho první díl vyšel v lednovém čísle.

Fight trefa!
Foto měsíce – Lucie Pudilová
Pudilová válečnou veteránku nepřetlačila
Viceprezident UFC David Shaw: Praha? Silný trh!
Lepší je skončit jeden zápas dříve než dva později!
Reinders: Pudilová prohrála, ale má být určitě nač hrdá!
UFC k uspořádání turnaje nikoho vlastně nepotřebuje
První kniha: Karlos Vémola #lvizerouprvni
Pavel Szotkowski – Objemová strava
Spánek. Proces, který nikdy neoklamete!
Z hokejové arény do „klece“
Z předzápasu až na hlavní kartu!
MMA je pro mě hlavně zábava
Box mě uchvátil, je spravedlivej!
Oktagon – unikátní tisková konference MMA
Evropští boxeři remizovali s Asií
Kyusho je doplněk pro každý bojový styl
Karatista na radnici – Josef Bělica
Sebeobrana není jen umění dát dobrou ránu
Karlos a Marpo relaxují u akvária
Filipínská bojová umění
Samurai Art Museum
Tlačné dýky a nože
Fotoškola bojového umění evropských rytířů
Novinky MMAA
Rozhovor s Mgr. Janou Konečnou (karate JKA)
Taekwondo WTF zná své nejúspěšnější sportovce v lize i extralize
Celkové vítězství na MČR 2018 v TKD ITF obhájila škola Ge-baek Hosin Sool
Adresář klubů
Co bude příště

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?