Slavná UFC míří do Prahy!

A nebude u toho chybět nejlepší česká zápasnice Lucie Pudilová, která se divákům představí 23. února v pražské O2 Aréně. V hlavním zápase se utkají světová čtyřka v polotěžké váze Polák Jan Blachowicz se sedmým zápasníkem žebříčku Brazilcem Thiagem Santosem.

Trenér a zápasník MMA a Brazilského Jiu Jitsu Ilja Škondrič vychoval čtyři šampiony

Každá velká cesta začíná u té malé!

Vychoval čtyři šampiony. Z toho tři se můžou chlubit světovými tituly. Bellator, M-1 nebo Fight Nights Global. To už rezonuje! Slovenský kouč Ilja Škondrič ale i přesto zůstává skromný a pokorný. A to stejné chce i od svých svěřenců. „Chci, aby si bojovníci vážili a respektovali lidi, kteří se o ně starají a k úspěchům jim pomohli,“ říká zakladatel Octagon Fighting Academy v Bratislavě. On sám se na přelomu milénia učil z videokazet a objížděl za své ušetřené peníze semináře a sparingy. Chodil trénovat ve volném čase, většinou po práci. V té době se připravoval v zaprášených tělocvičnách a sklepích, které měly na míle daleko od nablýskaných tělocvičen s moderním vybavením.
21. Budoshow – magický vír síly i ducha starověkého bojového umění

Přišel podzim a příznivci bojových sportů již vědí, že s padajícím listím přichází čas na dlouho očekávanou slavnost bojových umění – Budoshow. Letos poprvé se konala v brněnském hotelu Bobycentrum. Pojďme se ohlédnout za nejúspěšnějším ročníkem tohoto fenomenálního setkání fanoušků bojových stylů, které vyvrcholilo 18. listopadu.

Karlos Vémola & Mike Tyson
Byl jsi hostem akce Mike Tyson tour, jaké to bylo? „Tak já si myslím, že event s Mikem Tysonem byl velmi vydařený, promotér to zvládl skvěle. Přišlo opravdu hodně lidí, bylo úplně vyprodáno a ten galavečer se povedl. Žádná nuda, skvělá show, která se k takové legendě hodí, já jsem z toho byl nadšený.“
Kapitán ragbyové reprezentace Vojtěch Havel v přípravě používá mix různých bojových umění

Poprvé mi bylo nesnesitelně zle!

Ragby vidí jako kolektivní bojový sport. A proto také Vojtěch Havel, opora Tatry Smíchov a kapitán ragbyové reprezentace, v přípravě používá mix různých bojových umění. Vyzkoušel box i judo a ve skládkách se zdokonaluje na trénincích řeckořímského zápasu. Všechno proto, aby si byl v zápase zcela jistý, že nezklame svůj tým.
Tři rozhovory s kamarády, které spojují bojová umění a Heroes Gate

3 v jednom

Zpěvák skupiny Eddie Stoilow Honza Žampa, který zpíval i Miku Tysonovi, profesionální boxer a šéf Heroes Gate Ladislav Kutil a úspěšný kouč elitních českých bojovníků Michal „Zub“ Novotný v rozhovorech pro časopis Bojová umění.
Nejlepší amatérský boxer Zdeněk Chládek je od léta otcem a chce pokračovat ve své kariéře

Je to krásný pocit, když mi syn usíná v náruči

V osmadvaceti letech dosáhl vlastně všeho, co by si mohl přát. Česká boxerská amatérská jednička Zdeněk Chládek je od července otcem, s rodinou pak žije v baráčku za Prahou. „Jenže já pořád mám motivaci boxovat. Dokud budu mít výsledky a budu zdravý, tak chci pokračovat ve své kariéře dál,“ říká rodák ze severočeské Krupky v rozhovoru pro Bojové umění.
Japonský měč a Etiketa

Japonský meč vždy hrál ve společnosti země vycházejícího slunce důležitou roli, přesahující jeho apriorní funkci zbraně. Meč náleží vedle klenotu magatama a zrcadla mezi tři císařské insignie, často se meče věnovaly buddhistickým či šintoistickým svatyním jako votivní předmět (bónótó). Rytina horimono na čepeli zpodobňující buddhistická či šintoistická božstva, případně ryté sánsktské znaky bondži činily z meče talisman, magickou mocí ochraňující svého nositele.

Pavel Slavík – učitel tradičních japonských bojových umění Ninjutsu a Bujutsu

Pavel Slavík je charismatický pohodář, který již dlouhá léta vyučuje japonské tradiční bojové umění ninjutsu a bujutsu. Mnoho let byl také pravidelným dopisovatelem našeho časopisu. Proto jsme rádi, že můžeme tuto osobnost tradičních bojových umění představit blíže veřejnosti.

Nový seriál: Fotoškola bojového umění evropských rytířů
Jakým způsobem ve skutečnosti bojovali evropští rytíři či šlechtici obecně, případně i žoldnéřští veteráni, to se nedozvíte z vystoupení skupin historického šermu na hradech a zámcích. Ukáže vám to náš celoroční výukový seriál.

Slavná UFC míří do Prahy
Každá velká cesta začíná u té malé
Tři turnaje ve čtyřech měsících v O2 aréně
Péči o tělo ukazují naše klouby
3 otázky pro MUDr. Miloše Barnu
21. Budoshow – magický vír síly i ducha starověkého boj. umění
Fury měl vyhrát o tom žádná. Odveta?
Karlos Vémola & Mike Tyson
Renato Concolino
Poprvé mi bylo nesnesitelně zle!
3 v jednom – tři rozhovory
Než došlo na zápas, udělali ze mě kouče
Zpíval Tysonovi!
Podruhé ve stejné řece!
Je to krásný pocit, když mi syn usíná v náruči
Další fantastická Lucerna a box
Enfusion se těžko popisuje, musí se zažít!
Dracula se v Třinci zakousl do Thajce
Souboj raperů ovládl Marpo
Marpo: Rytmus má můj respekt
Shooto je starší něž UFC. A daří se v něm i Čechům
Nelituji ničeho! Cestu mi připravil Pán Bůh!
Japonský meč a etiketa
Pavel Slavík – učitel tradičních japonských bojových umění
Kaisai No Genri – teorie Kaisai
Hole se skrytou čepelí
Foto škola bojového umění evropských rytířů
Senior nesmí o sebeobraně přemýšlet!
Mistrovství Evropy ESKA
Czech Taekwondo Federation WTF
100 let od narození tvůrce taekwonda, generála Choi Hong-hi
Adresář klubů
Co bude příště

Máte zájem o aktuální číslo?

Máte zájem o předplatné časopisu?