Zlatá Bojovnice

Ester Ledecká

Ester Ledecká na posledních olympijských hrách v Koreji udělala českým fanouškům radost dokonce
dvakrát. Stejně jako před dvaceti lety čeští hokejisté v Naganu, kdy se z outsiderů stali hrdinové, zapsala se i ona nesmazatelným zlatým písmem do kronik Her a vybojovala zlaté medaile ve snowboardu (s ní se při
její úspěšnosti ve Světovém poháru tak trochu počítalo), a super-G na lyžích. To už doslova oněměl celý
svět, stejně jako vítězka po dojetém vítězném olympijském závodu…

MARPO

Rytmus neví, do čeho jde…

Na české hudební scéně byste těžko hledali většího bojovníka. Ota Petřina alias raper Marpo má rvavost v sobě. Často o tom vypráví i svými písněmi. Jako zápasník v thajském boxu ale nastoupil do ringu naposledy
před osmi lety. Na konci tohoto roku se chce mezi šestnáct provazů vrátit. Překvapivým soupeřem mu bude slovenský král rapu Rytmus.

English longbow

luk, který drtil evropské rytíře

V listopadu jste si přečetli o současné podobě lukostřelby. Tentokrát vám přiblížíme pověstný dlouhý anglický luk (english longbow), který přes 200 let naháněl hrůzu rytířům na válčištích starého kontinentu. Podílel se i na anglickém vítězství v bitvě u Kresčaku, ve které na straně poražených Francouzů zahynul i český král Jan Lucemburský.

Squashový šampion Jan Koukal začínal s taekwondem a dělá manažera kickboxerce Sandře Maškové

Vstává v noci na UFC

Má osmnáct mistrovských titulů a jízda ještě neskončila. Jan Koukal si v posledních letech dělá na squashovém kurtu na tuzemské scéně, co se mu zamane. Konkurenci respektuje, ale ta zatím nemá nárok. Čtyřiatřicetiletý šampion se ale v poslední době spojil i s bojovými sporty, když začal na manažerském poli pomáhat bojovnici Sandře Maškové. Mezi jeho klienty patří i olympijský medailista Josef Dostál. „Miluju výzvy a Sandra je jednou z nich,“ směje se úspěšný sportovec.

Festival Dragon Cup

Dragon Cup je jedinečný projekt, který má za cíl soustředit všechny, které zajímají bojová umění, sport a military na jedno místo, do jedné komplexní a zajímavé akce. Akce je pořádaná ve formě festivalu, protože je zaměřena zejména na veřejnost – je zapotřebí šířit krásu bojových umění otevřeně, a přilákat velké množství diváků, abychom jim ukázali, co to bojová umění jsou, že dokážou člověka zvednout jak ve fyzické rovině, tak i duševně posílit v oblasti psychiky, sebevědomí, cti a smyslu pro povinnost.

Michaela Dostálová

„Black belt“ s pupkem a sepraným tílkem je ostuda

Michaela Dostálová vyzkoušela v bojových sportech už leccos: judo, sambo, fighting, MMA a také brazilské jiu jitsu. Tomu se naplno věnuje od roku 2011. Medaile z mistrovství Evropy i světa k ní neodmyslitelně patří, a tak se jí za více než šest let podařilo získat od jejího mistra Michala Bittnera „black belt“.

Člen NUTREND teamu:  JOZEF „JOJO“ PORUBSKÝ – MEZINÁRODNÍ CROSSFITOVÝ ATLET

Využití CrossFitu v bojových sportech

CrossFit a funkční trénink definujeme jako konstantně se opakující funkční pohyby prováděné ve vysoké intenzitě. Pod tento pojem spadají prakticky všechny sportovní disciplíny, jaké si umíme představit. Běh, plavání, silový trénink, vzpírání, gymnastika, atd. Cílem je vybudovat všestranně rozvinuté cvičence, kteří budou schopni překonat jakoukoliv překážku, která se jim postaví do cesty, ať už v tréninku nebo v běžném životě.

Stipe Miocic jako první dokázal v těžké váze obhájit pás šampiona UFC třikrát po sobě!

Trojkoruna amerického „Chorvata“

Ještě před 20. lednem letošního roku platilo, že jednak žádný mistra světa UFC nedokázal obhájit titul třikrát za sebou a kromě toho jen dva muži v historii UFC dokázali nasbírat tři úspěšné obhajoby, nikoli však po sobě jdoucí. Těmi jsou člen Síně slávy UFC Randy Couture a také Tim Sylvia. Nicméně právě onoho 20. ledna 2018 k nim přibyl Stipe Miocic, jenž však jako první dokázal pás šampiona UFC v těžké váze obhájit třikrát po sobě.

Veronika Partiková

Na porozumění KUNG FU je jeden život málo

Medailistka z loňského mistrovství Evropy i mistrovství světa v kung-fu Veronika Partiková již více než čtyři roky žije a trénuje kung fu styl HUNG KUEN v Hongkongu. Mandarinsky ani kantonsky moc nemluví, ale komunita kung-fu ji přijala za svou a sifu Wong Chung Man ji bere jako svoji dceru.

Foto měsíce – Zlatá bojovnice Ester Ledecká
Marpo: Rytmus neví do čeho jde
Kondiční poradna Daniela Hejreta – Únik výkonu
Návrat ke kořenům Karate
English longbow – luk, který drtil evropské rytíře
Japonský šerm aneb dědictví samurajů
Jan Koukal – Vstává v noci na UFC
Jak Angelina Diashová trumfla prezidentskou ochranku
Festival Dragon Cup
Hrozba vyloučení z olympiády může paradoxně pomoct sjednotit svět boxu
„Black belt“ s pupkem a sepraným tílkem je ostuda
Kapka Naděje
„Submission only“ ovládlo Ostravu a Češi bodovali
Využití CrossFitu v bojových sportech
Trojkoruna amerického „Chorvata“
Setkání s velmistrem Tanakou a stylem Hiko-ryu Taijutsu
Krav Maga se hádá o to, kdo je dědicem jejího zakladatele
Na porozumění Kung Fu je jeden život málo
Kengidó je styl bodyguarda z Kill Billa
UFC má českou hvězdu Pudilovou
Český terminátor se vrátil velkolepě, na XFN zářila i Mašková
Muay Boran Mon Jan Lak
Shihan Hideo Ochi opět v Praze
Utahaný bronz
Zkuste si umění vitálních bodů kyusho s velmistrem Jimem Cornem
Taekwondistka Dominika Hronová vybojovala páté místo na US Open
30 let cvičení Taekwonda ITF v ČR
Adresář klubů
Co bude příště

Přečti si celé číslo