PETR VÁGNER: Ve sportování se krotím kvůli dětem

 Stíhá toho tolik, na co by jiní potřebovali více životů. Krom toho, že je Petr Vágner moderátorem, hercem a dabérem, je také nadšeným milovníkem sportu. Věnuje se mnoha disciplínám, jednou z těch hlavních je trénování kickboxu.

Mezi známými osobnostmi byste hledali těžko někoho, kdo žije aktivnější život než Petr Vágner. Známý herec a moderátor trénuje thajský box, má za sebou přes osm set seskoků z letadla, aktuálně dělá letecké zkoušky a pravidelně se účastní extrémních běžeckých závodů Spartan Race. Při tom všem je ale hlavně otcem dvou dětí. A právě kvůli nim se už nevěnuje parašutismu. „Vzadu v hlavě se najednou ozve záklopka, že se musíte starat o rodinu,“ vysvětluje usměvavý dobrodruh. Ze stejného důvodu už netouží nastoupit do ringu. I když, nikdy neříkejte nikdy.

Kickboxerka Sandra „Medojed“ Mašková se z ringu chystá do oktagonu

Jsem princezna! Dáma ze mě ovšem nikdy nebude

Udělat rozhovor s bojovnicí Sandrou Maškovou, to byl zážitek, na který nezapomenu. A určitě to nemyslím ve zlém. Tahle drobná slečna to umí rozbalit, nemazlí se s frázemi, pravdu říká do očí, ale tvrdá je i vůči sobě. A pak to podle toho vypadá. Medailí a zlatých pohárů má na rozdávání. Kdyby chtěla, už teď by z toho byl malý královský poklad. Však také o sobě klidně prohlásí, že je princezna, která ale nebude dámou. Nesouhlasím, na fotkách jí to sluší náramně. I když si ji řada lidí spojí se značkou „Medojed“, tedy tvorem, kterému je všechno u jedno, na domluvené schůzce je o pořádný kus dřív a je přesně taková, jako říkal její manažer. Upřímná holka, která je lidem hodně sympatická. Plně podepisuji.

KARLOS VÉMOLA: Co slíbím, splním. Stejně jako Ali

Český svět bojových umění má za sebou mimořádnou událost. Galavečer XFN 6 byl rozhodně největší událostí v historii tuzemského MMA. A hlavním hrdinou akce se stal jednoznačně Karlos Vémola.

Je nejslavnějším českým zápasníkem MMA, a to nejen proto, že se jako první probojoval do UFC. Karlos Vémola zatím nenašel domácího přemožitele a jeho poslední souboj s Petrem Ondrušem v rámci galavečera XFN 6 vidělo na místě rekordních sedm a půl tisíce diváků. Legenda ale dál pokračuje. Český Terminátor, jak se dvaatřicetiletému bojovníkovi přezdívá, má před sebou ještě veliké plány. Jedním z nich je i vytvoření tábora pro obézní.

Hádky v těžké váze

Wilderovi najednou nevadí dopingoví hříšníci. Co chce Joshua?

Hodně nepřehledná je situace mezi šampiony boxerské těžké váhy. Ostatně tak, jak se čekalo. Brit Anthony Joshua (20-0, 20 KO), Američan Deontay Wilder (39-0, 38 KO) i Novozélanďan Joseph Parker (24-0, 18 KO) kolem sebe chodí po špičkách, našlápnout za pomyslnou čáru pro vzájemný duel se ale nechce nikomu.

Světová šampionka ve snowboardingu a alpská lyžařka Ester Ledecká bojovými sporty vylepšila trénink

Kvůli boxovacímu pytli rekonstruovala byt

Celý svět teď udivuje svojí ojedinělou kombinací alpského lyžování a snowboardingu. Ester Ledecká je jednou z českých medailových nadějí pro únorové olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Pilně proto trénuje na sněhu, ale být ještě lepší jí pomáhá i trénink kickboxu. „U kopů člověk zapojuje břicho dost podobným způsobem, jako je to třeba u obřáku,“ vysvětluje dcera známého českého hudebníka.

Legenda UFC Georges St-Pierre vybojoval po čtyřech letech zápas v oktagonu a získal titul

GSP Návrat krále!

Stejně jako minulý rok se i letos rozšířila vybraná společnost šampionů dvou různých kategorií UFC. Zatímco vloni do ní vstoupil Conor McGregor, jenž byl jako první zápasník v historii držitelem dvou pásů UFC současně, letos se do historie zapsal Georges St-Pierre. Šestatřicetiletý Kanaďan se vrátil do akce po čtyřech letech a na UFC 217 v newyorské Madison Square Garden vybojoval titul mistra světa UFC ve střední váze.

Elitní instruktor Krav Maga JEAN-PAUL JAUFFRET:

Když nejsou dobré rozkazy, není dobrá policie

V hlavním městě Korsiky Ajacciu šéfoval policii, když se na svůj post vypracoval od píky. K bojovým uměním se dostal před třiceti lety přes francouzskou klasiku savate. Následoval kickbox a pak již izraelská Krav Maga. Té zůstal věrný již 20 let. Za tu dobu se z něj stal jeden z nejlepších instruktorů největší federace Krav Maga – IKMF. Na podzim Jean-Paul vedl semináře pro pardubickou krajskou „zásahovku“, se kterou probíral taktiku a techniku zákroků prvosledových hlídek ve vlacích a také sebeobranu proti nenadálým útokům nožem z minimální vzdálenosti. Tedy to, co se v průběhu posledních dvou let stalo součástí života v Evropě. Náš rozhovor se kromě samotné Krav Maga a sebeobrany dotkl i francouzské Cizinecké legie. Jauffret tam jako instruktor učí boj z blízka a náš rozhovor mi překládali dva bývalí kaprálové legie: instruktor Krav Maga IKMF Filip Timbaris a spisovatel Patrik Klán.

Na severní Moravě udržují tradici

Odkaz starých mistrů

Udržovat a rozšiřovat staré tradice – cíl akce Odkaz starých mistrů, kterou založil a každoročně pod hlavičkou WOW organizuje Jan Paldus. Tři roky po sobě se konala na Slezskoostravském hradě, mezi hosty byl krátce před svou smrtí třeba i Richard Bustillo, jeden z nejbližších přátel legendárního Bruce Lee. Každoročně se akce skládá ze dvou částí – seminářů, které vedou mistři různých stylů z celého světa, – a galashow, ve které se jednotlivé školy představují divákům. Letos se Odkaz starých mistrů konal s půlročním zpožděním (kvůli kolizi jarního termínu s jinou akcí), a jelikož počasí by teď už účastníkům nedopřálo na hradě příliš komfortu, přesunul se do sportovní haly. Možná tomu chybělo romantické kouzlo, bohatě to ale vyvážilo komfortní zázemí. Věnovat se chci hlavně semináři, protože to je to hlavní, kvůli čemu řada účastníků do Ostravy cestovala.

Časopis Bojová umění – Fighter´s magazin, je oficiálním mediálním partnerem Budoshow.

Brněnská Budoshow oslavila velkolepě své 20. narozeniny

Nejen komunita příznivců a samotných aktérů bojových umění v České republice, ale i brněnská veřejnost si už tak nějak zvykla, že je to právě podzimní brněnská Budoshow, kde mají příležitost prezentovat se ti nejlepší na poli bojových umění, a také všichni diváci si přijdou skutečně na své.

 

Foto měsíce – Legenda se loučila
Petr Vágner: Ve sportování se krotím kvůli dětem
Jsem princezna! Dáma ze mě ovšem nikdy nebude
Karlos Vémola: Co slíbím, splním. Stejně jako Ali
Petr Kareš: XFN poroste přes hranice
Jakub Klauda: Člověk nesmí usnout na vavřínech
Heroes Gate 19
Hádky v těžké váze
Lucie Sedláčková: Ztrácela jsem chuť do boxu
Štefan Hupka: Cvičili jsme na parketách
Ester Ledecká: Kvůli boxovacímu pytli rekonstruovala byt
Krev, pot a slzy – česká box má svého nového krále
Georges St-Pierre: Návrat krále!
XFN a Karlos Terminátor Vémola
Jean-Paul Jauffret: Když nejsou dobré rozkazy, není dobrá policie
Škola hrou – nejlepší boxeři v pražské Lucerně
Mělník ukázal, že dobré gala nemusí být jen v Praze
Zajímavé zbraně z jihovýchodní Asie
Christmas Cup 2017
Češi na mistrovství světa v kung-fu: osm závodníků a 11 medailí
Odkaz starých mistrů – na severní Moravě udržují tradici
Hamr Night Ostrava
Fotoškola Muay Boran
Sensei Nakagawa Kinji – učitel japonského šermu navštívil opět ČR
Brněnská Budoshow oslavila velkolepě své 20. narozeniny
Mistrovství České republiky v taekwondu ITF 2017
ME ESKA 2017
Adresář klubů
Co bude příště

 

Přečti si celé číslo