Bývalý kickboxer Rudolf Vrba získal jako jediný Čech kaskadérského „Oscara“

TAURUS v utajení

Stejně jako filmaři na celém světě obdivují režiséra Miloše Formana nebo kameramana Miroslava Ondříčka, už i kaskadéři mají svou českou hvězdu světového formátu – koordinátora bojových scén, 35letého Rudolfa Vrbu. Rodák z Mladé Boleslavi začal svoji kaskadérskou kariéru filmem Blade 2, který se natáčel v Praze. Od té doby jeho sláva mezi filmaři strmě stoupá. Jeho kvalit si všimla i hodnotící akademie, která ho za bojové scény ve filmu Kingsman: tajná služba ocenila v roce 2016
nejcennějším oceněním mezi kaskadéry – Taurem. Škoda jen, že jeho ocenění se v české kotlině přešlo skoro bez povšimnutí. Mezi filmaři si své jméno dávno vybudoval. „Zatím jsem jediný z Čechů, kdo tu cenu dostal. Ale česká nominace už tam byla dřív,“ naznačuje Vrba, že tuzemská kaskadérská škola má ve světě parádní zvuk.
Vladimir Kličko oznámil konec kariéry, symbolické žezlo přebírá Joshua

LEGENDA na odchodu

Do boxerského důchodu odchází mimořádná osobnost. Vladimir Kličko se stal skutečnou ikonou svého sportu. Nejen díky tomu, co předváděl v ringu, ale hlavně díky síle osobnosti. Trůn boxu opanoval bez porážky na víc než deset let. Za svého nástupce už před několika lety předpověděl britského oblíbence Anthonyho Joshuu. Tomu také předal žezlo velmi ostrou bitvou, která nebývale rozjitřila zájem o box.
Legenda thajského boxu Luboš Vrňata se po pauze vrací na svůj „poslední zápas“

„Nejhorší je, že se mi do ringu pořád chce!“

Devětadvacet let. Tak dlouho se pere s osudem i se soupeři bojovník Luboš Vrňata. Někoho možná napadne, že se jeho jméno do rubriky „Co dnes dělají“ nehodí. Námitka, že se chystá dál bojovat, je na místě. Na druhou stranu skoro tři desítky let jsou pořádně dlouhá doba a příběh, který tenhle srdcař z pražského Hanuman Gymu žije, stojí za pozornost. Od začátků v karate, soubojů v thajském boxu až po populární MMA. Z každého slova poznáte, jak moc pro něj bojová umění znamenají. Ani po tolika letech tvrdé dřiny nemá dost. „Chystáme jeden z mých posledních zápasů. Ale do ringu se mi chce furt, to je nejhorší,“ přiznává tenhle tvrďák.
Zápasník UFC ve střední váze Robert Whittaker má v srdci jak Austrálii, tak i Nový Zéland

Dvě země – jeden titul!

Přes svůj relativně mladý věk působí dojmem, že má jasno v tom, kým je a kam směřuje. Neprovokuje soupeře a fanoušky jako Bisping, nejde z něj strach jako z Romera a až dosud nebyl tolik vyhledáván médii jako jeho američtí kolegové Rockhold a Weidman. Nemá kolem sebe auru bytosti z jiného světa,
jako kdysi míval legendární Anderson Silva. Jako by snad ani nic z toho, čímž se vyznačují jeho konkurenti v kategorii do 84 kg UFC, nechtěl. Robert Whittaker je sympatický mladík, jenž dává najevo respekt k soupeři, předzápasové slovní přestřelky přechází s úsměvem, v oktagonu za sebe nechává promluvit svůj výkon. Sám sebe považuje především za sportovce, jenž jde svou vlastní
cestou. Ano, zní to jako klišé, nicméně tento přístup dovedl šestadvacetiletého Australana Roberta Whittakera až k titulu prozatímního mistra světa UFC ve střední váze.
Jakub Tichota – bojovník nové generace Hanuman Gymu:

„V MMA se pozná, kdo je nejlepší fighter“

Osmnáctiletý Jakub Tichota je bojovníkem nové generace legendárního Hanuman Gymu. Pod vedením Petra Macháčka má za sebou 31 zápasů s bilancí 25 výher a 6 porážek. Je několikanásobným amatérským mistrem republiky a také účastníkem letošního Asian Open v Singapuru. I přes své úspěchy ale zůstává nohama pevně na zemi a sní o slavné UFC.

Štěpán Horváth: Chci se stát legendou

Nejúspěšnější český profesionální boxer současnosti. Než Štěpán Horváth dosáhl takové úrovně, zažil mnoho pádů, ale nikdy se nevzdal. A právě svou životní cestou se chce stát vzorem pro ty, kteří svádí boj s osudem. Dlouhodobá amnézie, pád na sociální dno a složitý restart kariéry. Štěpán Horváth už musel v životě ustát mnoho, přesto však rozhodně nepatří mezi pesimisty. O boxu mluví nadšeně a s nefalšovanou láskou, ač už si určil, kdy v profiringu skončí.

Karlos Vémola

Řekni nám něco o sobě, odkud pocházíš a jaký byl tvůj začátek s bojovými sporty? Kdo tě k tomu inspiroval?
Původně pocházím z Olomouce. Začal jsem nejprve s řeckořímským zápasem, když mi bylo 6 let, protože můj táta byl trenér a vodil mě s sebou na tréninky…

Bojovníci pomáhají onkoláčkům!

Nadační fond Šance onkoláčkům vznikl na konci roku 2014, když ho založila Lenka Klasnová, která si onkologickým martyriem prošla se svým synkem Matyáškem. Věděla, jak moc rodiny onkoláčků potřebují pomoc a rozhodla se spolu se svými kamarádkami založit nadaci, která právě těmto rodinám bude pomáhat. Denně jim chodí spousta žádostí o materiální pomoc pro nemocné děti a právě díky finančním darům, které přicházejí na transparentní účet nadace, se daří tyto žádosti vyřizovat a rodiny vážně nemocných dětí – ať už onkologicky nemocných, s vrozenými vadami či s jiným vážným onemocněním – mají alespoň takovouto pomoc v těžkých chvílích.

30 let taekwonda v České republice

V letošním roce tomu bude již 30 let, kdy se začalo také v tehdejším ještě Československu oficiálně cvičit vůbec poprvé moderní korejské umění sebeobrany taekwon-do. Jeho tvůrce, korejský generál Choi Hong-hi, jej světové veřejnosti představil v Soulu v dubnu 1955. O 31 let později, v roce 1986, si taekwon-do našlo cestu i k nám, když na pozvání tehdejšího předsedy TJ Karate Praha, Ing. Milana Klukáčka, přicestoval do Československa oficiálně první korejský demo tým v taekwondu ITF.

Foto měsíce – šampion porazil šampiona
Please wait Hero is loading
Taurus v utajení
Kniha pro všechny, kteří se nikdy nervali doopravdy
Medojed míří do klece
Komentář Antonína Vavrdy
Blog Daniela Bartáka
Legenda na odchodu
Nejhorší je, že se mi do ringu pořád chce!
Povím vám, proč jsem tak skvělý
Dvě země – jeden titul!
V MMA se pozná, kdo je nejlepší fighter
Oktagon Ondřeje Novotného
Chci se stát legendou
Fotoškola Muay Boran – Dap Chawala
Velmistr Muay Boran vyučoval v Praze
Každým skokem jdu proti sobě
Zápasit budu pořád, ale už ne tak často
Láká mě box a MMA
Měhem dvou let zažije MMA velký boom
Letní kempy a soustředění
Průvodce Hongkongem pro ty, kteří chtějí vidět kung-fu
McCarthy učil české karatisty uvažovat nad tím, co cvičí.
Sebeobranný styl keysi: Jak se trénuje?
Karlos Vémola
Bojovníci pomáhají onkoláčkům!
Jak vypadaly evropské učebnice šermu v 16.století?
30 let taekwonda v České republice
Chci být dobrým učitelem a být pro ostatní inspirací
14. Funakoshi Gichin Cup – MS JKA karate
Adresář klubů
Co bude příště

Přečti si celé číslo