Bývalý zápasník UFC VIKTOR PEŠTA si zvýšil uvadající reputaci vítězstvím nad zkušeným Polákem Kitou

Nejsem zhrzený, ale nedoceněný

Tři a půl roku na vrcholu, a přitom tak trochu v ústraní. Následně bolestivé prohry a vyhazov z UFC. Vyjádření na sociálních sítích, které odstartovalo lavinu ostrých reakcí. Vítězný návrat na domácí půdu. Viktor Pešta má v poslední době mnoho podob. V MMA zvýšil jeho uvadající reputaci skalp zkušeného Poláka Michala Kity na posledním turnaji XFN. Mimo to se ale řeší hlavně otázka, kdy vleze do klece s Karlosem Vémolou a Jiřím Procházkou. Co bude s elitní těžkou váhou dál? Proč si stojí za tím, že je lepší než zmíněné duo? A proč se vrátil ze světa s horší bilancí, ale s lepšími schopnostmi? O tom všem se rozpovídal pro Fighters Magazin.
Thajský boxer Matouš „Mighty Rooster“ Kohout si odbyl premiéru v MMA

Prohry člověka zocelí

Na české scéně bojových sportů není asi nikdo, kdo by Matouše Kohouta neznal. Čtyřiadvacetiletý zápasník TKBC Praha vyzval k souboji každé velké jméno ve své váze, ať už v Česku nebo na Slovensku. Zápasil třeba s Vladem Moravčíkem, Vladem Idrányim nebo Anatolim Hunanyanem, získal hned několik titulů a nikdy neuhnul před žádnou výzvou. Tu největší výzvu pro něj v současné době představuje MMA, ale jestli jde jen o jeden zápas, nebo o start nové kariéry? To se uvidí.
Největší soupeř judisty Lukáše Krpálka v nové váhové kategorii Francouz Teddy Riner

Nepřemožitelný medvídek TEDDY

Přechod Lukáše Krpálka do těžké váhy začal novou historickou éru juda. Celý svět se teď těší, až se Krpálek konečně postaví legendě, která už sedm let neprohrála. Obrovitý Francouz Teddy Riner má postavu gorilího mláděte, je osminásobným mistrem světa a dvojnásobným olympijským šampionem. Pro judo i sladkou Francii je něco jako komiksovým superhrdinou.
Boxeři RUDOLF KRAJ & SYN

Na tréninku nejsem táta, ale trenér

Ve jménu otce… Rudolf Kraj mladší si rozhodně nevybral snadnou cestu, rozhodl se totiž, po vzoru táty, pro boxerskou dráhu.
Vyrůstat ve stínu nejúspěšnějšího českého boxera moderní historie rozhodně není jednoduché. Přesto patnáctiletý bojovník tvrdí, že chce být lepší než on.
O2TV Sport Oktagon

Cíl Oktagonu? První Slovák v UFC

První plánuje show jako manažer a tvůrce obsahu, druhý ji předvádí coby šampion a mašina na rychlá ukončení. Pavol Neruda a Gábor Borároš představují pohled východních sousedů na boom, který přinesla organizace Oktagon. Tu čeká 29. července dosud největší turnaj. Třetí akce a další velký test v Praze na Štvanici. Jak pro ně vyznívá porovnání českého a slovenského MMA? Jaký vliv má na zápasníky natáčení videí? A co se ještě musí stát, aby mělo Slovensko prvního borce v UFC? To zjistíte v následujícím dotazníku.
Sportovní šerm

Když se bojíš jít blíž, tak prohraješ

Sportovní šerm má moderním bojovníkům co nabídnout. Jen to nepoznáte při sledování televizního přenosu. Jde především
o klidnou mysl, načasování, odhad vzdálenosti a odvahu. A také o výborný pohyb, který má mnoho společného s boxem. Přitom o tom, že „boxerské nohy“ jsou dobré, celkem nikdo nepochybuje.
Daniel Cormier si do konce července užívá v osmatřiceti letech titulu šampiona UFC v polotěžké váze

„Letní“ odveta s Jonem Jonesem

Jako zápasník má bronz z mistrovství světa, na olympiádě v Řecku v roce 2004 prohrál těsně zápas o medaili stejného kovu. Ale teprve v MMA se mu podařilo dostat se na absolutní vrchol. Vyhrál titul snad v každé pořádné organizaci, stala se z něj hvězda. Známá osobnost, která si přivydělává i v roli experta televizní stanice Fox. Úřadující světový šampion těžké váhy UFC Daniel Cormier však na druhou stranu dává najevo, že přece jen ještě něco schází. Rád by vrátil dosud jedinou porážku v profesionálním MMA Jonu Jonesovi.
Ragbyový reprezentant a zápasník MMA ROBERT VOVES

Chci vyhrát pro syna

Kapitán ragbyové reprezentace, který deset let působil ve Francii. Amatérský mistr republiky v MMA. K tomu fyzické proporce 204 cm a 116 kg. Robert Voves má na první pohled vizitku, která působí skvěle, ale za prvním dojmem se skrývá mnohem víc. Kombinace dvou velmi náročných sportů ho vychovala. A před prvním profesionálním duelem v kleci mu pomáhá i ve složité době, kdy se rozvádí.
Hanshi Patrick McCarthy

Koryu uchinadi je moderní výklad staré školy okinawského “te”

Komu v karate chybí sebeobrana nebo se mu nechce učit kata, protože úplně nerozumí tomu, co a proč se v nich vlastně dělá za techniky, toho by mohlo zaujmout „koryu uchinadi kenpo jutsu“, které na základě dlouholetého výzkumu z technik starých škol a jejich aplikací sestavil nositel 9. danu hanshi Patrick McCarthy. Systém i jeho zakladatele ve svém článku přibližuje McCarthyho žák David Kraus, jenž vede školu Koryukan Praha.

Foto měsíce
Nepostradatelní
Nejsem zhrzený, ale nedoceněný
Mayweather vs. McGregor
Prohry člověka zocelí
Nepřemožitelný medvídek Teddy
Srdce bych na zápasení měl, ale fyzičku ne
Na tréninku nejsem táta, ale trenér
Mentální kotva – nebezpečí číhá i uvnitř hlavy
MMA sport, nebo show?
Cíl Oktagonu? První Slovák v UFC.
Komentář Antonína Vavrdy
Když se bojíš jít blíž, tak prohraješ
Improvizované zbraně a jejich použití
Letní odveta s Jonem Jonesem
Chci vyhrát pro syna
Mým snem je olympiáda
Kvalita českého boxu jde dolů
V profiboxu jsme pozadu
Z Valašska do světové desítky
Keysi, sebeobranný styl se španělským temperamentem
Japonský středověk kráčel Prahou. Už podruhé
Mae Mai – základní techniky Muay Boran
Velká show o tituly!
Koryu uchinadi je moderní výklad staré školy
Historický úspěch českého kung fu na ME
Karatista Jan Drobeček
České taekwon-do ITF letos druhé nejlepší v Evropě
BJJ jde v Česku po cestě bojovníka
Adresář klubů
Co bude příště

Přečti si celé číslo