Ondřej „Spejbl“ Hutník

Pomalu odcházím. Jako první Terminátor

Na tohle jubileum české bojové sporty nikdy nezapomenou. Ondřej Hutník knokautován v 1. kole zápasu číslo 100. Navíc teprve 19letým Srbem Radem Opačičem. Jen o chvíli dřív, než padla stejný večer legenda boxu Vladimír Kličko rukou Anthonyho Joshuy. Místo oslavy velké kariéry přišel na galavečeru Simply the Best v Praze šok po čistém highkicku na krkavici. Ikona domácí scény thajského boxu a K1 se skácela na několik minut k zemi. Poprvé v životě! Už o tři dny později byl ale všemi uznávaný „Spejbl“ zpět v tělocvičně v Letňanech, kde pečoval o své svěřence. Tam také bilancoval poslední zkušenost i celou kariéru. „Vyhrál jsem 87 zápasů, ale nejvíc můj život ovlivnily prohry,“
Lucie Pudilová & Ladislav Erdélyi

V UFC má každý respekt

Žena, která radši bojuje, než mluví. První Češka v UFC. A podle jejího týmu i první ryzí produkt tuzemského MMA v nejprestižnější organizaci světa. Lucie Pudilová je aktuálně jednou z hlavních tváří domácí scény. Po atraktivní březnové řežbě s Linou Lansbergovou na UFC 107 si získala respekt všech. Fanoušků, promotérů, zápasníků. I navzdory kontroverzní
prohře na body. Příbramská srdcařka s přezdívkou „Kulka“ sází na každodenní spolupráci s hlavním trenérem Ladislavem Erdélyim. Proto kývla na zatím největší souboj kariéry pouhý týden před termínem. A proto si dvojice notovala i v následujícím rozhovoru pro Fighters Magazín.
Mimořádný příběh muže, jenž byl čtrnáct let respektovaným členem japonského národního sportu

Pavel Bojar: Sumo mě naučilo sebeovládání

Žádný jiný Čech vám nemůže vyprávět podobný příběh. Sportovní cesta Pavla Bojara je totiž naprosto unikátní. Z nezvladatelného žáka juda se stal uznávanou hvězdou suma. A to přímo v Japonsku, kde je tento sport národní tradicí.
FABIANA BYTYQI:

Profesionální box mě nezměnil. Nyní mě čeká zase škola

V jednadvaceti letech je momentálně s Luckou Sedláčkovou nejúspěšnější českou boxerkou. Ústecká Fabiana Bytyqi dokázala všech svých dosavadních deset profesionálních duelů vyhrát a v jejím držení jsou momentálně evropský pás WBO a juniorský
světový WBC v mini-muší váze. Krátce před prodloužením stávajícího kontraktu s německou stájí SES Boxing, pod jejíž českou „farmou“ SES Team Czech Republic boxuje, snad ani nemůže být vhodnější chvíle na rozhovor, ve kterém Bytyqi trochu vzpomíná, poprvé lehce poodkrývá své soukromí a zároveň se dívá také do budoucnosti.
Zápasník MMA z pražského PriMMAt gymu DAVID „HOLÁTKO“ KOZMA:

„Nebudu na nikoho řvát, že ho zabiju“

David Kozma (24) je česká dvojka velterové váhy MMA a reprezentant pražského PriMMAt Gymu Praha. Už v devatenácti letech se stal jako nejmladší v historii šampionem GCF v lehké váze a v současnosti vystoupal téměř na vrchol i té vyšší, velterové. Jeho cílem ale není další český titul, naopak by se rád podíval do zahraničí a podepsal smlouvu s nějakou kvalitní organizací.
Lukáš Krpálek

Tělo dostává zabrat

Má za sebou úspěšný start mezi velkými chlapy. Judista Lukáš Krpálek po triumfu na olympiádě v Riu de Janeiru nezůstal stát a přijal novou výzvu těžké váhy. Pomalu nabírá potřebná kila a sbírá zkušenosti v těžkých zápasech s obry. Stoosmdesátikilového Rumuna Daniela Nateu už dvakrát porazil, vyhrál turnaj Grand Prix v Antalyi a z mistrovství Evropy ve Varšavě přivezl bronz. „Pro mě je tahle medaile ohromně cenná,“ říká Krpálek.
Šestnáctiletý zápasník FILIP JIREŠ má vzor v Krpálkovi a váží si Frištenského

Táta mě už do tréninků nutit nemusí!

Nesporný talent. Je mu teprve šestnáct let, přesto je Filip Jireš už desetinásobným mistrem republiky. Jako svou sportovní cestu si zvolil zápasení v řeckořímském a volném stylu, největší vzor ale vidí v judistovi Lukáši Krpálkovi.
Michal Hořejší

Vzkaz z Bellatoru: nebojte se selhání

Jeden zápas. Jeden den. Tak dlouho trvalo angažmá Michala Hořejšího, který se jako první Čech objevil v Bellatoru, druhé největší organizaci světa. Z ničeho nic. Bojovník pražského Penta Gymu vzal souboj v Budapešti na poslední chvíli. S Irem Brianem Moorem prohrál po pětidenní „přípravě“ TKO ve 2. kole. Dostal lekci z toho, jak to vypadá na nejvyšší úrovni, ale zároveň ukázal, že je dobré jít vstříc novým zkušenostem.
Jan Soukup

Kontakt je v bojových sportech potřeba

O kráse karate v každém věku i o tom, proč je v karate potřeba kontakt a ne jen zastavené techniky, jsme si povídali s Janem
Soukupem, který se Kyokushin karate začal učit s bílým páskem přímo v Japonsku a vracel se do Čech s druhým danem. Navíc tam působil tři roky jako profesionální bojovník ve slavné soutěži K1. Jeho názory doplňuje Jana Soukupová, která má ještě o dan víc.

Foto měsíce – Osudový kop
Kličko, děkuji a odejdi jako hrdina
Pomalu odcházím. Jako první Terminátor
V UFC má každý respekt
Sumo mě naučilo sebeovládání
Profesionální box mě nezměnil
Tříminutová kola u žen jsou nesmysl
Nebudu na nikoho řvát, že ho zabiju
Fenomén, který vytváří příběhy
Stránky vítězů
Tělo dostává zabrat
Táta mě už do tréninků nutit nemusí!
Být statický, nebo v pohybu?
S Rockym v zádech!
Hvězdou UFC za 48 sekund
Noc bojovníků
Jak správně cvičit s bulgarian bagem?
Simply the best 14
Vzkaz z Bellatoru: nebojte se selhání
Král Anthony Joshua
Keysi se zalíbilo filmařům
Bojuj a uč se!
Czech Open 2017 v Taekwondu ITF
Marie Prajzlerová
Cenné kovy na ME do 21 let v TKD WTF
Kontakt je v bojových sportech potřeba
Adresář klubů
Co bude příště

Přečti si celé číslo