Populární judista po olympijském triumfu „obsadil“ i trůn Sportovce roku

LUKÁŠ KRPÁLEK: Vypadat drsně? To zápas nevyhraje

 

Dál prožívá svou pohádku. Judista Lukáš Krpálek si po vítězství na loňských olympijských hrách v Riu získal srdce všech českých fanoušků i sportovních novinářů. Koncem roku zvítězil v anketě Sportovec roku s velkým náskokem před dvojnásobným olympijským medailistou, kanoistou Josefem Dostálem a biatlonistkou Gabrielou Koukalovou. Co tento triumf znamená?

Že judo už v současné době není František Koudelka z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Především je to jihlavský rodák, který si podmanil celý český národ. Vždyť jeho finálový souboj sledovalo 1,3 milionu diváků u televizních obrazovek. Nyní je
před ním nová výzva. Uspět ve vyšší váze, kde kraluje fenomenální Teddy Riner, který už šest let neokusil, jak chutná porážka.

Lukáše Krpálka ale tento francouzský obr ze spánku nebudí. Aspoň prozatím. Ve svých šestadvaceti letech „cinká“ všemi medailemi, které jsou pro sportovce dostupné. Stal se mistrem Evropy, mistrem světa, olympijským vítězem,
a hlavně už půl roku si užívá roli otce malého Toníka, který se narodil jen pár dní před olympijským triumfem.

Mimořádný bojovník úspěšný v brazilském jiu jitsu, grapplingu i MMA. Zápasení má zkrátka v krvi

Eldar „Yakuza“ Rafigaev: Brazilské jiu jitsu je jako šachy

 

Kdo z vás to má? Eldar Rafigaev vlastní čtrnáct mistrovských pásů a získané medaile počítá na kila. Prohrává jen vzácně, ale když k tomu dojde, nic si nevyčítá. „Každá prohra vás někam posune, nejste-li hloupý člověk,“ vysvětluje bojovník všem známý pod přezdívkou „Yakuza“.

Bojuju odmalička. Nejvíc sám se sebou

 

Vystudovaný politolog, který spolupracuje s mentálním koučem Marianem Jelínkem, bývalým parťákem Jaromíra Jágra. Při této charakteristice si asi moc lidí neuvědomí, že je řeč o jedné z nejvýraznějších postav českého MMA. André Reinders patřil i z toho důvodu do generace, která byla do značné míry skryta veřejnosti. Přitom válčil po celé Evropě 10 let a v nejlepší kondici patřil ke špičce. Po ukončení kariéry se snaží o to, aby měli jeho nástupci jinou pozici. Lepší. Důstojnou. Jako trenér piplá své svěřence od prvních krůčků, jako manažer se snaží realizovat v tuzemské organizační džungli. Aktuálně jako součást velkého turnaje XFN. V následujícím rozhovoru vysvětluje i to, proč spoléhá na instinkty.

Judista a kaskadér Petr Jákl starší připravuje se svým synem velkofilm o Janu Žižkovi

Zápasil i s klokanem!

Pohoda v křesílku, kafíčko a sport maximálně v televizi? Kam by se člověk v 75 letech honil, řeknete si. Petr Jákl starší se téhle představě na hony vymyká. Práce má nad hlavu a životem frčí naplno. Práci ale dokáže skloubit s tím, že si udělá čas na své poklady – vnučky Sofinku a Elinku. Navíc netrpělivě očekává narození vnuka. „Samozřejmě do mého života také patří sport. Bez něj nemůžu žít. Přes všechna zranění, co jsem měl, mě to pořád baví. A taky se synem chystáme velkofilm o Janu Žižkovi. Věříme, že osloví fanoušky. A mladí lidé si tady třeba uvědomí, že máme být na co hrdí, že nejsme jen nějaký malý národ,
co se má klanět Východu i Západu.“

Boxer MARTIN PARLAGI je po remíze s Jefimovičem spokojený

Rigondeaux? Proč ne!

Chtěl konečně prorazit smůlu venkovních duelů o mezinárodní tituly prestižních boxerských federací.
A výkonem i výsledkově se to Martinu Parlagimu (20-2-1, 11 KO) nakonec povedlo. Byť v Kyjevě 6. listopadu s domácí hvězdou a držitelem Kontinentálního titulu WBA v pérové váze Olegem Jefimovičem (28-2-1, 15 KO) „jen“ remizoval
(116-112, 113-115 a 114-114). „Beru to jako výhru,“ říká slovenská profesionální jednička a aktuální číslo šest na evropském ratingu této váhy.

Legendární boxer Luboš Šuda si život užívá i v „důchodu“

Můj režim se po konci kariéry nezměnil!

Přes dvaadvacet let dělal radost českým fanouškům svými výkony a úspěchy. Byl mistrem světa v kickboxu, držel několik mezinárodních pásů prestižních federací v klasickém boxu. 19. listopadu se ale Luboš „Pitbull“ Šuda (35-11-1, 25 KO) se svojí dlouhou kariérou na BOX LIVE Karlovy Vary ve čtyřiceti letech rozloučil.

ONDŘEJ „SPEJBL“ HUTNÍK:

Každý pás je jenom tak cenný, jak těžký je soupeř“

Ondřej Hutník (33) je stále zápasící legendou české scény bojových sportů. V loňském roce dokázal vybojovat dva pásy organizace WKN, a navíc ten druhý, který získal ve Francii v zápase s Fabricem Auriengem, mu předával samotný Jerôme Le Banner. V současnosti se soustředí zejména na rozjetí nové moderní tělocvičny Spejbl Gym v Letňanech, kde jsme se sešli a nejen o cestě do Francie si popovídali.

DANIEL VÍTOVEC

Bojovník z houpající se lodi nevyskakuje

Dříč a „srdcař“. Tahle dvě slova naprosto přesně vystihují osmadvacetiletého Daniela Vítovce. Reprezentant pražského
Hanumanu dojíždí na každý trénink z malé vesnice na Šumavě a svému snu podřizuje naprosto vše. V loňském roce vyhrál amatérské mistrovství Evropy WAKO a pro Hanuman Gym by i dýchal.

Foto měsíce
Nemoce, jelita a hvězdný Soběslav Vyskočil
Lukáš Krpálek: Vypadat drsně? To zápas nevyhraje
O budoucnosti českého MMA
Volte s odborníky krále českého MMA
Brazilské jiu jitsu je jako šachy
Bojuju odmalička. Nejvíc sám se sebou
Judo Show Cup 2016
Zápasil i s klokanem!
MČR 2016 v boxu mužů a žen
Kubotan
Rigondeaux? Proč ne!
Jaromír Ježek: Konec kariéry? Jsem zpátky a naplno
Můj režim se po konci kariéry nezměnil!
Každý pás je jenom tak cenný, jak těžký je soupeř
Savate – znamená škrpál
Doba bronzová pro Schmoranzovou pokračuje
Bojovník z houpající se lodi nevyskakuje
Král Clevelandu
Komentář Antonína Vavrdy
Brazílie v Brně
V sebeobraně ISIS se nikdy neustupuje
XI. Noc Mistrů 2016
Fotoškola Muay Boran: princip thum neboli hození
Z každé prohry plyne ponaučení
Fight Night n.2 XFN World Cup of MMA
ME ESKA 2016 & Shinji Akita
MČR 2016 v Taekwon-do ITF
Adresář klubů
Co bude příště

Přečti si celé číslo