Populární zpěvák a bojovník se stal spoluzakladatelem akademie brazilského jiu jitsu v Brně

Ben Cristovao:
Naučte se mluvit řečí svého sportu

 

Ve světě showbyznysu by se těžko hledal větší propagátor a podporovatel sportů, než je Ben Cristovao. S partou přátel založil spolek Barbaři, se kterým se snaží motivovat lidi k pohybu, otevřel venkovní posilovnu STROJOVNAgym a stal se dokonce spoluzakladatelem akademie brazilského jiu jitsu v Brně. A tím rozhodně nekončí.

Brazilské jiu jitsu jej doslova pohltilo. To je vám jasné nejen podle toho, s jakou úctou o něm mluví. Máte-li možnost sledovat Bena Cristovaa při tréninku, kdy se s naprostým soustředěním snaží naučit nové techniky, dochází vám, že nesledujete populárního zpěváka, ale opravdového bojovníka.

 

„Grappling? Je to něco, co jsem mohl jako bojový sport dělat naplno relativně od samého začátku. Hned, jak jsem nastoupil, snažil jsem se naplno bránit, přesto mě soupeř lehce přemohl. A já v tu chvíli pochopil, wow, to je úlet. Ten člověk mě nepraštil, takže jsem mohl jít druhý den na show, a zároveň mě přemohl.“

Dvojnásobný olympijský medailista se v dětství dva roky věnoval judu

Kanoista Josef Dostál: Kila navíc si musím uvézt v lodi

 

Na olympiádě v Riu de Janeiro jako jediný Čech získal dvě medaile. Stříbrnou na singlkajaku, bronzovou jako člen čtyřkajaku, s nímž vybojoval stejný kov už na Hrách v Londýně před čtyřmi lety. Josef Dostál je zkrátka právem označován za olympijského hrdinu. Slavným se sice stal až jako rychlostní kanoista, ale sportů už vyzkoušel mnoho. Mezi jinými třeba judo.

„Dva roky jsem se v mládí věnoval judu. Bylo mi teprve sedm osm let. Přišel jsem k tomu, protože jsem skončil s hokejem a táta mi říkal ‚Hele, budeš dělat judo, já ho taky dřív dělal.‘ Později jsem zjistil, že ho vůbec nedělal.“

Gladiátor desetiletí

 

Kdo je nejlepším českým MMA zápasníkem poslední dekády? Přesně toto má objasnit anketa Gladiátor desetiletí, kterou vyhlašuje časopis Bojová umění společně s trenérem Penta Gymu Danielem Bartákem. Ten stál u zrodu celé myšlenky už v roce 2006, kdy zvítězila tehdy nejvýraznější figura Michal Hamršmíd. Na následujících stránkách zjistíte, jakým způsobem se bude volit jeho nástupce, a jak se do celé záležitosti můžete zapojit i vy sami. Pomozte nám najít krále oktagonu.

Stanislav Gazdík: Snažíme se o maximální přiblížení realitě

 

Podle názoru tvůrce českého sebeobranného systému Pro Defence Stanislava Gazdika je u sebeobrany nejdůležitější, jaké s ní má trenér vlastní praktické zkušenosti. V rozhovoru přibližuje svůj systém i jeho výuku.

„Mám zkušenost, že jsem měl konzultaci s jedním člověkem, kterému jsem ukázal možnosti obrany, a od té doby jsem ho neviděl. Člověk mi po půl roce telefonoval, že jedna technika, kterou jsem mu názorně ukázal, mu zachránila osobní věci a možná i život.“

Kolik toho opravdu vydržela středověká zbroj?

 

Těšíte se na očekávanou počítačovou hru Kingdom Come ze středověkých Čech? Aby souboje, ke kterým v ní dojde, co nejlépe odpovídaly realitě, uspořádali její tvůrci test, ke kterému přizvali muže zkušené v zacházení s tehdejšími zbraněmi. Co tedy zvládnou středověké zbraně a čemu naopak odolá tehdejší zbroj? Své zážitky z testování popisuje Jakub Zeman.

Tyson Fury se vzdal titulů WBO a WBA
Zátopek, Čáslavská, Jágr aneb kdo je tady bojovník?
Ben Cristovao: Naučte se mluvit řečí svého sportu
Gladiátor desetiletí – vybrat nejlepšího?
Češi v UFC, ženy i rivalita
Krize v bitvách nás propojily
Jiří Žák: „Nic bych neměnil, věci byly tak, jak jsem si je zasloužil.“
Josef Dostál: Kila navíc si musím uvést v lodi
Vyhasne lesk a sláva Vladimira Klička bez fanfár a potlesku?
Matúš Juráček: „Už nejsem fotbalovej rváč!
Dvacet let od Atlanty – Jaroslav Konečný
Nejčastější poranění bojovníků? Trpí hlavně ramena
Simply The Best – Ohlédnutí za rokem 2016
Jako na Divokém západě: těžká váha se proměnila v kovbojku
Lukáš Dvořák: Zápasit budu s kýmkoliv
Chci být jedním z nejlepších na světě!
Budoshow 2016
Heroes Gate
Evropský pohár v Praze lámal rekordy
Když cvičíte se senseiem Morio Higaonnou, je to splněný sen
Učitel, trenér a instruktor v oblasti bojových umění, sportů a sebeobrany
Kolik toho opravdu vydržela středověká zbroj?
Co zabíjelo evropské rytíře v boji nejčastěji?
Pro Defence je sebeobrana s bojovými zkušenostmi
Snažíme se o maximální přiblížení realitě
Stojí za to jít na seminář Muay Boran?
Fotoškola Muay Boran: princip chycení
Americké konspirace – nová kniha
XFN New MMA League
Richard Růžička už dvacet let vozí medaile ze soutěží v karate JKA
ČR letos v TKD ITF obsadila celkové 3. místo na světě!
Adresář klubů
Co bude příště

Přečti si celé číslo